harman yeri
04 Ekim 2017

Anne Babalar Dikkat! -GÜNCELLEME-

Sosyal medyaya yansıyan bir haber Sarıyer’de velilerin dikkatini çekti.

Anne Babalar Dikkat! -GÜNCELLEME-

Bugün sosyal medyada yapılan bir haber sonrası “sahte okul servislerine” dikkat!

Sosyal medyada paylaşılan iddiaya göre Rumeli Kavağı mahallesinde sabah çocuğunu okula gönderen bir velinin başından geçen olay şu şekilde gerçekleşmiş.

Sabah çocuğunu okula göndermek için evden yolcu eden bir anne gelen servisin her zaman gelen servisleri olmadığını fark ediyor, bu arada gelen servisten inen kimliği belirsiz bir kişi çocuğa “sizin servisiniz arızalandı onun yerine biz geldik” diye çocuğu zorla araca bindirmeye çalışıyor. Çocuğun direnmesi üstüne bunu fark eden anne servisten inen kişiye müdahale etmek ve çocuğunu kurtarmak için bağırmaya başlıyor, bağırtılardan dolayı panikleyen aracın içindekiler çocuğu araca bindiremeden olay yerinden hızla uzaklaşırlar.

Sosyal medyada yapılan haber sonrası paylaşımı yapan vatandaşa ulaştık. İsminin yayınlanmasını istemeyen vatandaş, özellikle Sarıyer’de köyler bölgesinde bu tarz şüpheli durumların çokça yaşandığını, çocuklarının bu tarz araçlardan zaman zaman bahsettiğini belirterek, emniyetin tatsız bir durum yaşanmadan konunun üstüne gitmesinin gerektiğini belirtti.

Bir kaçırma teşebbüsü olarak anlatılan bu olay sonrası, emniyeti konunun gerçekliği araştırması için görev başına çağırıyor, tüm anne ve babaların da çocukların güvenliği için daha dikkatli olmalarını ve bu tarz olaylara karşı gerekli tedbirleri almalarını diliyoruz.

GÜNCELLEME

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan kişi ile tekrar iletişim kurulmuş, kişi de habere konu olan olayı kendilerine özel bir Whatsapp grubundan paylaşıldığını, olayın başından geçen kişi ile tanıdıkları kişi arasında bir isim benzerliğinin söz konusu olduğunu, fakat yine de olayın gerçekten yaşandığına dair bilgi paylaşımın yapıldığı bilgisi tarafımıza ulaştırılmıştır. Konu ile ilgili somut bilgi gelmesi durumunda emniyet ile paylaşılacaktır.

GÜNCELLEME 2

Haberini yaptığımız iddianın takipçisi olan sorumlu bir vatandaş konu ile ilgili gerekli araştırmaların yapıldığını, emniyetin konunun araştırılması için gerekli çalışmayı yaptığını tarafımıza bildirerek. Kendilerinin okullarında yaptıkları araştırmalarda bu tarz bir olayın yaşanmadığını açıkladı.

İki ses kaydının sosyal medya ve mesajlaşma programlarında dağıtımının yapıldığı bilgisinin de olduğunu belirten R. Kavağı sakini ses kayıtlarının nasıl ve neden yayındığını bilemediklerini fakat ne okullarında nede mahallelerinde yetkililere ulaşmış böyle bir olayın yaşanmadığını belirtti.

Bu yaşanan gelişmeler sonrası bu tarz halkı huzursuz eden ses kayıtlarının ve yazıların neden ve nasıl yapıldığı ise emniyet tarafından araştırılıyor.

Sarıyer Gözlem

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.