sariyerbelediyesi
23 Eylül 2016

‘Ayşe Öğretmen’ler hakim karşısında: Çocuklar ölmesin diyenler yargılanıyor 

Beyazıt Öztürk’ün sunduğu Beyaz Show’a bağlanıp “Çocuklar ölmesin” diyen ve Türkiye’nin gündemine oturan Ayşe öğretmen ve ona destek için kendini ihbar eden 38 kişi hakkındaki ilk dava bugün görülüyor.

‘Ayşe Öğretmen’ler hakim karşısında: Çocuklar ölmesin diyenler yargılanıyor 
sariyerbelediyesi

Kanal D’de Beyazıt Öztürk’ün sunduğu Beyaz Show’a 8 Ocak 2016 Cuma akşamı telefonla bağlanarak “Çocuklar ölüyor, sessiz kalmayın” diyen öğretmen Ayşe Çelik hakkındaki soruşturmayı protesto için kendini ihbar eden 38 kişi hakkındaki davanın ilk duruşması bugün görülüyor. Mahkemeye ‘Ayşe öğretmen’ olarak tanınan Ayşe Çelik de katılıyor.

YARGILANAN İSİMLER

Yargılananlar arasında yazar Oya Baydar, eski CHP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç, Prof. Gençay Gürsoy, sanatçı Ferhat Tunç, avukatlar Bahri Belen, Ergin Cinmen ve insan hakları savunucusu Şanar Yurdatapan gibi isimler yer alıyor.

TANRIKULU: BARIŞ İSTEYENLER YARGILANIYOR

Duruşma öncesinde CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun da aralarında bulunduğu bir grup adliye önünde basın açıklaması yaptı. Tanrıkulu, “‘İnsanlar ölmesin, çocuklar ölmesin. Sessiz kalmayın'” dedikleri için Ayşe öğretmen ve barış isteyenler yargılanıyor” dedi.

 

Kaynak: ‘Ayşe Öğretmen’ler hakim karşısında: Çocuklar ölmesin diyenler yargılanıyor – Cumhuriyet Türkiye Haberleri

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.