harman yeri
30 Eylül 2017

Belediye Sarıyer’de tapu dağıttı.

Şişli’den Sarıyer’e geçen Ayazağa’da, Sarıyer Belediyesi’nin uhdesinde olan gayrimenkullerin tapusu, Ayazağa Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde bir törenle hak sahiplerine verildi.

Belediye Sarıyer’de tapu dağıttı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Ayazağa’da hak sahiplerine tapularını verdi. Ayazağa Rauf Denktaş Kültür Merkezi’inde düzenlenen toplantıda Başkan Şükrü Genç, metrekaresi 250-300 TL’den emlak değerini “aracılar “ neden bin liraya verip aradaki farkı kırışmıyoruz’un kavgasını yapıyorlar dedi.

2981 sayılı yasaya göre, elinde tapu tahsis belgesi olan vatandaşların tapu alması için, çalışan Sarıyer Belediyesi, Ayazağa’da metrekaresi 3-4 bin TL’ye satılan araziyi, vatandaşa emlak vergi beyanı üzerinden 250-300 TL’ye veriyor.

AYAZAĞA’DAKİ BİLDİRİM AFİŞLERİNİN TÜMÜNÜ KESTİLER

Ayazağa’da düzenlenecek olan tapu dağıtım töreni bildirimi için asılan bez afişler kimliği belirsiz kişiler tarafından tamamı kesilerek yok edildi.

 BENİM YARADANA CAN BORCUM, SİZEDE HİZMET BORCUM VAR

Toplantıda bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bilgilendirme toplantıları için asılan tüm bez afişlerin kesilerek, ortadan kaldırılmasını da, arazilerin metrekaresini, emlak değeri üzerinden ve 250-300 TL’ye veriyor olmalarına bağlayarak, “Aracılar, ‘Neden bin liraya verip, aradaki farkı kırışmıyoruz?’un kavgasını yapıyorlar” dedi. Başkan Genç, vatandaşın bir kuruşluk hakkını alana, “Haram olsun”derken, vatandaşların istemediği hiçbir evraka imza atmayacağı sözünü yineleyerek, “Benim yaradana bir can borcum, size de hizmet borcum var” dedi.

MÜLKÜ SARIYER’E GEÇEN ARAZİLERİN TAPUSUNU VERDİLER

1984 yılında, Turgut Özal zamanında çıkan 2981 sayılı yasa, elinde tapu tahsis belgesi olanların, bunu tapuya dönüştürebilme hakkını veriyor. İşte Sarıyer Belediyesi, bu durumdaki mağdur vatandaşlar adına Sarıyer’de çözüm üretiyor. Mülkü Sarıyer’e geçen arazilerin tapusunu veren Sarıyer Belediyesi, diğer bölgelerde de öncelikle mülkiyet sorununu çözecek.

BİR LÜKS KONUTUN TEPESİNE ÇIKIP SİZİN KONUTLARI İZLEYECEĞİZ

Başkan Genç, bölgede mevcut, toplam konut sayısının dönüşümle, 11 bin 505’den, 22 bin 590’a çıkacağını kaydetti. Ortak donatı alanının –yeşil alan- 69 bin 800 metrekare iken, dört katına ve 246 bin, mastır planda da 310 bin metrekareye çıkacağına işaret eden Genç, “Dönüşüm tamamlandığında, burada birbirine bakan lüks konutlardan birinin tepesine çıkıp, yeşil alan içindeki sizin konutları izleyeceğiz. Böylece yaşama dair problemler çözülmüş olacak” dedi.

PROJEYE HAYRAN KALDILAR

Gelecekte nasıl bir Ayazağa olacağını anlatan ve yapımına başlandığında yeşil alanları ile muhteşem bir mahalleye dönüşecek olan Ayazağa’da vatandaşlar Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’ın örnek olarak sunmuş olduğu gelecekteki Ayazağa’nın modern yapısı ve yeşil alanları ile ilgili projeyi vatandaşlar çoşkuyla alkışladı.

Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, vatandaşların, ellerindeki araziyle ilgili olarak gelen tekliflere karşı dikkatli olmaya davet ederek, elinde 10 metrekare olan vatandaşın bazı modellerde, hiç dönüşemeyeceğine dikkat çekti. Atalay, “Birazcık birleşerek, tüm vatandaşlarımızın, hak ettikleri maksimum alanı almaları için çalışıyoruz” dedi. Vatandaşın istediği müteahhit ile antlaşma özgürlüğü olduğu gibi, hiçbiriyle antlaşmayıp, kooperatifleşerek, kendi konutunu da üretebileceğinin altını çizdi.

ŞÜKRÜ BAŞKAN OLDUĞU SÜRECE HİÇ KİMSE KONUTUNUZU YIKAMAZ

Halkın içinde dedikodu üreterek iş yapmaya çalışan aracılar nedeni ile kaos ortamı yaratmak isteyenlere karşı Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay güvence verdi.

Sevgi Atalay, teknik ekibin her aşamada vatandaşı bilgilendirmeye hazır olduğunu belirterek, “Bizimle antlaşan hiçbir firma da, ‘Belediye adına geldim, binanızı yıkacağım’ diyecek kimse de yoktur. Şükrü Başkan olduğu sürece de hiç kimse binanızı yıkamaz” dedi.

Hak sahiplerine tapularını Başkan Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, İsmail Erdem, Meclis Üyeleri Hasan Karagöz, Özkan Sucu, Aysin Günen, Veysel Yeşil, Salih Akıncı, Sevim Yalınkılıç takdim ettiler.

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.