harman yeri
09 Nisan 2015

Berkin Elvan dosyasına Kabataş savcısı!

Berkin Elvan soruşturması, Kabataş soruşturmasının ilk savcısı Rasim Işıkaltın’a verildi.

Berkin Elvan dosyasına Kabataş savcısı!

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın öldürülmesinin ardından yarım kalan Berkin Elvan soruşturması, Kabataş soruşturmasının ilk savcısı Rasim Işıkaltın’a verildi.

Berkin Elvan 16 Haziran 2013’te başından gaz fişeğiyle vurulmuş, 11 Mart 2014’te hayatını kaybetmişti
Savcı Mehmet Selim Kiraz, Ağustos 2014′te Berkin Elvan’ın hayatını kaybetmesinden sorumlu olan 21 polis memuru ile ilgili soruşturma dosyasını Savcı Faruk Bildirici’den devraldı.

Savcı Kiraz, daha önce eşkâlleri belirlenen ancak açık kimliklerine ulaşılamayan üç polisin fotoğrafları ile emniyetin yolladığı 21 polisin fotoğraflarını ve kimlik bilgilerini Adli Tıp Kurumu Ses ve Görüntü İnceleme Şube Müdürlüğü’ne yolladı.
Savcı Selim Kiraz, Emniyet’ten henüz cevap gelmeden Çağlayan Adliyesi’nde şehit oldu.

DOSYA O SAVCIYA VERİLDİ

Savcı Kiraz’ın şehit edilmesinin ardından Berkin Elvan dosyası, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salioğlu ve Memur Suçları Soruşturma Bürosundan sorumlu Başsavcıvekili Oğuzhan Atamtürk Uyar’ın talimatı ile Memur Suçları Bürosu’nda görevli Özel Yetkili Savcı Rasim Işıkaltın’a verildi.
Edinnilen bilgiye göre, emekliliği yaklaşan Işıkaltın’ın dosyayı almakta gönülsüz olduğu ve dosyanın bir başka savcıya verilebileceği öğrenildi.

KABATAŞ SORUŞTURMASINI YÜRÜTMÜŞTÜ
Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Rasim Işıkaltın, Kabataş’ta Zehra Develioğlu’nun saldırıya uğradığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturmanın da ilk savcısıydı. Takipsizlikle sonuçlanan soruşturma devam ederken Akşam gazetesi “O görüntülerin devamı var” başlığı ile savcıya dayandırdığı bir haber yapmış, ancak söz konusu iddia savcı Işıkaltın tarafından yalanlanmıştı.

ERDOĞAN’A DA DAVA AÇMIŞTI
Ohaber.com’un haberine göre Savcı Işıkaltın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemindeki iddialarla ilgili dava açan 3 savcıdan biriydi. Işıkaltın, bu dönemde ifadesini de aldığı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Albayraklarla ilgili iddianameye de imza attı. İddianamede, Erdoğan’ın Başbakan yapılması için bir organizasyon kurulduğu öne sürülmüştü.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.