12 Eylül 2017

DEVLET SIRRI İFŞA MI OLDU!

Sarıyer Belediyesi meclisinde CHP Grup sözcüsü Oktay Aksu AKP Grubu meclis üyesi Hüseyin Çoşgun’un gündem dışı konuşmalarına anlamlı cevaplar verdi.

DEVLET SIRRI İFŞA MI OLDU!

Sarıyer Belediyesi meclisinde CHP Grup sözcüsü Oktay Aksu AKP Grubu meclis üyesi Hüseyin Çoşgun’un gündem dışı konuşmalarına anlamlı cevaplar verdi, Meclis tatilinden sonraki ilk toplantı olan 11 Eylül oturumunda CHP Grup Sözcüsü Oktay Aksu “ Devlet Sırrı” olan bir konuyu “Genel Başkanlık düzeyine” taşıyarak konuyu kapatmaya çalıştı.

AKP meclis üyesi olup Türkiye’de ki siyasi gelişmelerin gerisinde kalan AKP Meclis Üyesi Hüseyin Çoşgun, Sarıyer Belediye Meclisinde gündem dışı yapmış olduğu konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye gündemine getirdiği “SİHA” lar hakkında konuştu.

AKP içinde Türkiye genelinde ki gündemi sadece kendilerine yakın gazete küpürlerinden takip eden AKP meclis üyesi Hüseyin Çoşgun, AKP Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın abisinin eseri olan ve yeni “Silahlı Hava Aracı, SİHA’nın ” AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın yazılımını yaptığı “SİHA” Türkiye gündemine girmesi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “SİHA” ları gündeme taşıması “genel siyasetin derin ilişkileri üzerinde, başkanlar düzeyinde “biliyorum ha” uyarısından başka bir şey değildir. Yada çok şeydir…

MERAK EDİLEN SALİH BAYRAKTAR NEDEN SESSİZ KALIYOR

AKP içinde cemaat tarafından yetiştirildiği iddia edilen, siyasi bilgisinin eksik veya yok denecek kadar zayıf olduğu konuşulan ve Sarıyer’de AKP’den meclis üyesi şansı bir kere daha verilen Hüseyin Çoşgun nasıl olurda ilçe başkanı Salih Bayraktar’a danışmadan “SİHA” hakkında konuşabilir?

SARIYER TİMES SALİH BAYRAKTAR’I UYARIYOR

Gündemi takip etmeyip, konuya hakimiyeti yetersiz olan, devlet politikaları üzerine iktidar ve muhaalefetin sözüm ona CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dahi “devlet sırrı” gereği şifreli konuştuğu “SİHA’lar” hakkında nasıl olurda AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklama yapmadığı ve konuşmadığı bir konuda bu kadar açık konuşabiliyor şaşırıyoruz.

O ZAMAN BİZDE KONUŞALIM MI?

SİHA’lar Dünya’da üç ülke tarafıdan takip edildiği ama yazılım Türk sanayi devrimde bir öncü olduğu ( Dünya silahsızlanma hareketi Türkiye’yi hedef gösteriyor, derin yapılanmasında İsrail var.) (Yazılım Meselesi) Türkiye Cumhuriyeti’nin Dünya Silah pazarında en büyük söz hakkına sahip olduğu bir pazarda nasıl olurda aynı aileden bir insanın ilçe başkanlığını yaptığı bir ilçede AKP’li bir meclis üyesi Hüseyin Çoşgun “Devlet Sırrı” olan ve ülkeler arası konsorsiyumda Türkiye’nin geleceği olan bir konuyu Sarıyer Belediye Meclisine taşıyabiliyor?

CHP Sarıyer Meclisi Grup Sözcüsü Oktay Aksu “ Devlet Sırrı” olan bir konuyu hangi halde ve ancak aşağıda tam dökümlerini yanınladığımız meclis tutanaklarında ve ses kayıtlarından anlaşılacağı gibi nasıl bir heyecana kapılarak gaflet ve delalet içinde açıklama yapılabilinir düşüncesinde şaşkın kaldı. Oktay Aksu Sarıyer Belediye Meclisi Gündemine Gelen konuya inanamadı.

HÜSEYİN ÇOŞGUN, ABDULLAH AKŞAHİN’İN EKÜRİSİ Mİ?

“FETÖ” Terör Örgütü elemanı olduğu “ Bylook “ kullanıcısı firari, AKP 2014 Dönemi Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Av. Abdullah Akşahin’in bir dönem mecliste ekürisi olarak konuşulan ve AKP’nin Sarıyer’de ısrarla seçim çalışmaları ve 2019 seçimleri siyasi kazanımları nedeni ile “bir içerde, bir dışarda” politikası izleyip “Rol İcabı” hiç bir şeyden korkmayan bir kişilik sergileyen Coşgun’un, “devlet sırrı”na  atıfta bulunulan gündem dışı bu çıkışları talihsiz ve düşündürücü gelmiştir.

Ne yapılmak isteniyor?

CHP Grup Sözcüsü Mustafa Okay Aksu Sarıyer Belediye Meclisinde tarihi bir konuşmaya imza attı..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şifreli olarak ve derin mesajlar içeren mesajında “ SİHA’lar” ile ilgili konuyu yargıya taşıdığı biliniyor.

CHP Grup sözcüsü Oktay Aksu ise “ Devlet Sırrı” olan SİHA konusunu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sansürlü konuşması ile geçiştirdi.

Oktay Aksu Mecliste cevap verdi :SİHA’lar la ilgili konu yargıya intikal etti, buradan yargıyı etkilemek gibi bir durum söz konusu olabilir ancak, sayın Genel Başkanımız açıklama yaptı. Bunun dışında açıklama bize düşmez. Genel Başkanımız “Aydınlığa kavuşturulsun, konu araştırılsın ne olduğu ortaya çıksın. dedi.

Tecrübeli siyasetçi Oktay Aksu konuyu hemen değiştirdi : CHP “ Adalet Yürüyüşü” ve “ Adalet Kurultayı “ gerçekleştirdi. CHP’ye gönül veren binlerce vatandaşımız var, belediyemiz sosyal belediye ve halkımıza hizmet eden bir belediye, Sarıyer halkımız Yürüyüş ve Kurultaya gitmek istemesi durumunda görevi yardımcı olmaktır. Sarıyer Belediyesi yapmış olduğu bu çalışma ile ivmeyi biraz yükseltmiş olabilir, bunun için birileride rahatsız olmuşlardır. Bu daha hiç bir şey değil belediyemiz çok daha güzel projelere imza atacaktır.

SİGARA İÇMEYE İZİN VERİLMEDİĞİ YERDE İKİ DENSİZ

İki densizin. 30-40 bin katıldığı bir organizasyonda görmeyi ve gözardı edilmesini doğru bulmuyoruz.bu terbiyesizliği yapan kişilerde hak ettikleri cezayı alacaklarından kimsenin şüphesi olmasın. Sigara içilecek alanların dahi belirlendiği ve bir organizasyonda arkadaşlarımızın bilgisi dahililinde olmuş bir durum değildir. İktidar bundan rahatsız olmuş olabilir, okyanusu geçmiş derede bizi boğmaya çalışmasına da kesinlikle müsade etmiyoruz.

Sayın AKP Genel Başkanı niye ısrarla 1 Mayıs’da Taksim alanını istiyorsunuz. Al sana 1.5 milyonluk Yenikapı – 2 milyonluk Maltepe yi doldurabiliyorsan orda yap dediği alanı insanlar doldurmuş ve taşmıştır. İnsanlar 160 -180 bin gibi rakamlarla ifade edilmeye çalışmasınıda anlamış değiliz.

FSM’DE 1945 YILINDAN BELGELER VAR

Oktay Aksu yamış olduğu mülkiyet sorunu olan FSM mahallesi çalışmasında bir ipucu açıkladı . AKP grubu sessiz kaldı.

Sarıyer’de mülkiyet sorunu var. Sarıyer deki arazilerin büyük bir bölümü İBB’nin Sarıyer belediyesine devredin, halk sahiplerine belediyemiz bunları versin, insanlar yıllardır oturdukları mülklerine kavuşsunlar, FSM Mahallesinde 1945 yılından itibaren elinde belge olan vatandaşlarımız var. dedi. 

Kaynak: DEVLET SIRRI İFŞA OLDU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.