harman yeri
13 Haziran 2017

Estetik Göz Kapağı Ameliyatı

Kişilerde geçen yıllarla birlikte, yerçekiminin etkisi vücudun değişik yerlerinde sarkmalara yol açmaktadır. 

Estetik Göz Kapağı Ameliyatı

Bu yapılardan bazıları kaşlar, üst ve alt göz kapaklarıdır. Ayrıca özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının hacminin artması, fıtıklaşması ve torbalanma da görülebilmektedir. Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri ve fıtıklaşmış yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılır. Göz kapaklarında daha canlı, parlak ve güzel bir görünüm elde edilirken, rahat bir görüş de sağlanmış olur. Ameliyat hastane koşullarında anestezi uzmanının gözetiminde yapılır. Lokal anestezi uygulanır gerekirse, sedasyon ile desteklenebilir. Problem olan göz kapaklarına cerrahi uygulanır. Ameliyatın süresi ortalama 1-1.5 saat kadardır. Hasta aynı gün evine gidebilir. Dikişler 3-5 gün içinde alınır.

Kişilerde geçen yıllarla birlikte, yerçekiminin etkisi vücudun değişik yerlerinde sarkmalara yol açmaktadır. Bu yapılardan bazıları kaşlar, üst ve alt göz kapaklarıdır. Ayrıca özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının hacminin artması, fıtıklaşması ve torbalanma da görülebilmektedir. Yine kişinin göz kapağındaki kaslarda değişik nedenlerle kalınlaşma olabilmektedir. Üst göz kapağındaki sarkmalar kişinin görmesini engelleyecek boyutta olabilir. Bu kişiler televizyon veya sinema seyrederken, kitap veya dergi okurken, devamlı aynı yere bakmaları gerektiğinde çabuk yorulup, uyku hali hissetmektedirler. Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri ve fıtıklaşmış yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılır. Göz kapaklarında daha canlı, parlak ve güzel bir görünüm elde edilirken, rahat bir görüş de sağlanmış olur. Üst göz kapağında kapak kıvrımı boyunca iz olur ki, bu kıvrım çizgisiyle örtüştüğünden ancak çok yakından bakıldığında fark edilebilir. Alt göz kapağında ise kirpiklerin hemen altındaki ince bir çizgi şeklinde bir iz olur ki, yine bu normal deri çizgisi gibi durur. Göz kapakları insan vücudunun en az iz bırakan bölgesidir. Göz kapaklarının tam olarak kapanamaması riskleri arasındadır.

Ameliyat İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Ameliyat hastane koşullarında anestezi uzmanının gözetiminde yapılır. Lokal anestezi uygulanır gerekirse, sedasyon ile desteklenebilir. Problem olan göz kapaklarına cerrahi uygulanır. Ameliyatın süresi ortalama 1-1.5 saat kadardır. Hasta aynı gün evine gidebilir.

Estetik Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası:

Alt ve üst göz kapaklarına müdahale yapılmışsa, gözleri bir gün kapatarak pansuman yapmakta fayda vardır. Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Göz çevresinde şişlik, morluk olabilir. Gözlerde kuruluk, yanma hissi, görmede bulanıklık olabilir. Gözyaşı artabilir, gözler ışıktan rahatsız olabilir. Hasta ilk günlerde gözlerini tam olarak kapatamayabilir. Ancak bunlar ilk hafta geçer. Dikişler 3-5 gün içinde alınır. İşe dönüş 2-3 gün sonra olurken, 1 hafta sonra lens takabilir. Uzun soluklu bir ameliyattır.

Ayrıntılı bilgi için kaynak link: Estetik Göz Kapağı Ameliyatı

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.