01 Aralık 2018

Kılıçdaroğlu: Bu noktada olmazdık.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Sosyal Demokrat Parti yöneticileri ile görüştü.

Kılıçdaroğlu: Bu noktada olmazdık.

Celal Özcan/ Hürriyet Almanya’da Sosyal Demokrat Parti’ye (SPD) yakın Friedrich Ebert Vakfı’nın davetlisi olarak Berlin’de bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Sosyal Demokrat Parti yöneticilerini Türkiye’nin AB üyeliğiyle ilgili tavırlarından dolayı eleştirdiğini söyledi.

Hürriyet gazetesine konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

AB’NİN DE SORUMLULUĞU VAR

– Türkiye’nin AB’nin kapısında bu kadar süre tutulmasında hükümet ortağı olarak Alman Sosyal Demokrat Parti’nin payı yok mu?

Temaslarımda buna özellikle vurgu yaptım. Türkiye demokratik standartlardan uzaklaşıyorsa, bunda büyük sorumluluğun Avrupa Birliği’ne de ait olduğunu belirttim. AB’nin 1963 Ankara Anlaşması’ndan bu yana Türkiye’yi bünyesine almadığını, Türkiye’ye yönelik olarak çifte standart uyguladığını, bizim bunu kabul edemeyeceğimizi kendilerine ifade ettim.

HALKIN NABZINI TUTUYORUZ

– Yerel seçimlere nasıl hazırlanıyorsunuz?

Aday adaylarından şunu istedik. Bir: Niçin belediye başkan adayı olmak istiyorsunuz? İki: Bulunduğunuz yerin sorunları nedir? Üç: Bu sorunlara hangi çözümleri üretiyorsunuz? Bu çerçevede hazırlanan dosyayla genel merkeze başvuruyorlar. Biz de adayın, belediye başkanı olmak istediği yerdeki sorunları ne ölçüde bildiğini, hangi çözümler ürettiğini bir şekilde görüyor ve ona göre adaylarımızı belirliyoruz.

HER KURUŞUN HESABINI VERMELİ

– Nasıl bir Ankara, nasıl bir İstanbul hedefliyorsunuz?

Nasıl bir Ankara, nasıl bir İstanbul, Balıkesir, Denizli, Mersin veya Adana diyorsanız, bir belediye başkanının seçildiği andan itibaren hiçbir kesimi ötekileştirmemesi lazım. ”

ALMAN PARLAMENTOSU’NUN TARİHİ GİZLİ GEÇİDİ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu beraberinde Ünal Çeviköz ve Faik Öztrak ile Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’la Alman Parlamentosu’nu (Reichstag) ziyaret etti, Meclis binasının altındaki gizli geçitten geçti.

Haberin Tamamı İçin Kaynak: Kılıçdaroğlu: Bu noktada olmazdık

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.