sariyerbelediyesi
14 Aralık 2017

Tarabya Ömürtepe’de tehlikeli gerginlik!

Sarıyer Tarabya mahallesi Ömürtepe’de yaşanan tartışma ve gerginlik korkuttu.

Tarabya Ömürtepe’de tehlikeli gerginlik!
sariyerbelediyesi

Haber sitemize aktarılan bilgilere göre, asker göndermek için konvoy yaptığı düşünülen bir grubun Ömürtepe’de bulunan Halkevi Tarabya şubesinin önünden geçtiği sırada konvoyu durdurup, o sırada Halkevi’nde bulunan ve temizlik yaptığı söylenen kişilere sataşmaya çalışıp, içeri girmeye çalışması ile bir gerginliğin yaşandığı belirtiliyor.

Konvoyda bulunanların araçlardan inerek Halkevi’nde bulunanlara sataşmaya çalışması, bazı sloganlar atması sonrası başladığı belirtilen gerginliğin yine konvoy içinde bulunan bir kaç kişinin ve Ömürtepe sakinlerinin tepki ve araya girmesi ile son bulduğu iletildi.

Kalabalık bir grup olan konvoyun o sırada Halkevi’nde bulunan iki kişiye saldırması durumunda çok üzücü olayların yaşanabileceğini ve olayın bu boyuta gelememesinin sevindirici olduğunu belirten Ömürtepe sakinleri, bu tarz olayların yaşanmasını, kimsenin insanların düşünce ve inançlarından dolayı hedefe konmasının kabul edilir olmadığını belittiler.

Olay sırasında evlerinin balkonuna ve camına çıkan bazı kişilerin ise tepkilerini kalabalık gruba attığı patates, domates, yumurta gibi şeylerle gösterdiği aktarıldı.

Olay anı çevrede telefonu ile çekim yapanların kamerasına şöyle yansıdı.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.