harman yeri
01 Ekim 2017

Tarabya’da iddialı delege seçimi!

CHP Sarıyer’de devam eden delege seçimlerinde bugün iddialı bir bir seçim gerçekleşti.

Tarabya’da iddialı delege seçimi!

Nurhayat Şen-İsmail Aydın: Sarıyer Tarabya mahallesinde CHP’nin delege seçimlerinde adaylıklarını açıklamış olan iki adayın liste yarışı kıran kırana gerçekleşti.

Cumartesi yeterli çoğunluğun sağlanmadığı ve bugüne ertelenen seçimde ilçe başkanlığı için adaylıklarını açıklamış olan Veysel Kalkan ve Erdal Sarıgöl’ün ikamet ettiği Tarabya mahallesinde iki adayın çıkardığı farklı delege listeleri yarıştı. Saat 2’de başlayan delege seçimi renkli ve çekişmeli bir seçime sahne olurken CHP Sarıyer siyasetinin gözü kulağıda buradaydı.

Zira, listesi kazanan aday başkanlık yarışında psikolojik bir etki yaratarak kendini öne çıkarmanın avantajını yaşayacaktı.

Kimin kazanacağının heyecanı ile merakla beklenen Tarabya Mahallesi CHP İlçe Kongre Delege seçimi bu iddalı nedenle merakla beklenen bir mahalleydi.

Seçime beyaz ve sarı renkte iki listenin yarıştığı seçimde. Sandık açılıp zarflar sayıldığında başa baş bir durumun gözlerden kaçmaması ile sayım merakla takip edildi.

26 kongre delegesinin çıktığı Tarabya Mahallesinde 302 üye oy kullandı, bir oy geçersiz sayıldı.

Yapılan  sayımda beyaz liste 178 oy alırken sarı liste 123 oy aldı. Böylelikle iki adayın yarıştığı seçimde beyaz liste ile yarışan Veysel Kalkan rakibini sandıkta geride bırakmış oldu.

Sonuçlar açıklandıktan sonra her iki aday ve ekipleri birbirlerini tebrik ederek dostça bir görüntü vererek heyecanlı ve çekişmeli bir seçimi geride bıraktılar.

Seçimin son bulması sonrası her ne kadar 26 delege gibi bir sayı ile bir aday ciddi bir başarı elde etmiş olsa da, bunun ilçe başkanlığı seçimini tam olarak nasıl etkileyeceğini ilerleyen zamanda daha net göreceğiz.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.