sariyerbelediyesi
27 Mayıs 2016

Yandaşlardan IŞİD kafasına destek

Sabah gazetesi yazarı Meryem Gayberi, İzmir’de metro durağında yer alan heykeli parçalayan saldırgana sahip çıktı.

Yandaşlardan IŞİD kafasına destek
sariyerbelediyesi

ODATV – Sabah gazetesi yazarı Meryem Gayberi, İzmir’de metro durağında yer alan heykeli parçalayan saldırgana sahip çıkarak “Çıplaklığı ‘Çağdaşlık’ olarak görebilir bazıları ama bu toplum öyle görmüyor. Metroda değil gidip sanat müzesinde sergileyin” diye yazdı.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin, 2012’de Akdeniz konsepti ile düzenlediği Uluslararası Heykel Çalıştayı kapsamında İspanyol sanatçı Almacino Gonzales Andres tarafından yapılan “Müzisyen” adlı mitolojik figür olan heykel, Serdar K. tarafından parçalandı.

Bir gün önce de AKP Karabağlar Meclis Üyesi Emrullah Kavuz, heykelin ‘müstehcen’ bulduğu noktasını bezle kapatarak heykele kilit vurmuştu.

MİLLETİN GÖZÜNE SOKMAYIN

Heykeli parçalanmasının ardından Twitter hesabından yorum yapan Sabah gazetesi yazarı Meryem Gayberi, “Çıplaklığı “Çağdaşlık” olarak görebilir bazıları ama bu toplum öyle görmüyor. Metroda değil gidip sanat müzesinde sergileyin. Sanat halk içinse halkın değerlerini yok saymayın. Sanat sanat içinse bir galeride sergileyin. Milletin gözüne sokmayın” diye yazdı.

 

 

 

Kaynak: Yandaşlardan IŞİD kafasına destek – Gerçek Gündem

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.