Son Dakika Haberler

10 Kasım’da Sarıyer’de Provakasyon!

10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 77 yılında Sarıyer’de resmi törenle anıldı.

10 Kasım’da Sarıyer’de Provakasyon!
Okunma : 120 views Yorum Yap

10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 77 yılında Sarıyer’de resmi törenle anıldı.

10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 77. yıldönümünde Sarıyer’de düzenlenen çelenk sunma töreninden sonra gergin anlar yaşandı. Tören sonrası alana gelerek Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Sarıyer meydanda yapılan ” Temsilli Anıtbakir” hakkında röportaj yapmak isteyen Yeni Akit Gazetesi ile vatandaşlar arasında arbede yaşandı. Yeni Akit Gazetesi’nin geçtiğimiz günlerde Temsilli Anıtkabir için “Sarıyer sahiline mezar kurdular!” manşetine tepki gösteren vatandaşlarla, Yeni Akit Gazetesi muhabirleri arasında gerginliğe neden oldu.

Yeni Akit Gazetesi muhabirlerinin vatandaşlara ısrarla soru sormak istemesi üzerine tartışma daha da büyüyerek, arbedeye döndü.

Karaman: Bu dili terk edin

Sarıyer Belediyesi Basın Danışmanı Cengiz Karaman, Yeni Akit Gazetesi muhabirleriyle görüşerek, “Siz gazetenize mezar taşları diye başlık atarsanız insanların tepkisini çekersiniz.  Çünkü bizim artık bu dili terk etmemiz, doğru bir dili geliştirmemiz lazım. Sizin anlamadığınız bu,siz ne yapmak istiyorsunuz? amacınız ne?” dedi.

CÜPPELİLER MEYDANA GELDİ

Vatandaşlardan büyük tepki gören Akitçiler, kavga çıkarmak için provokatörlüğe başladı, sözlü kargaşayı Chp’liler yatıştırarak vatandaşları uzaklaştırmaya başlayınca,  Akit Spikeri sloganlar atmaya başladı, çevreye “sakallı cüppeli kişiler” gelmesi nedeniyle olayın organize olduğu meydana çıktı.

Akit muhabiri Sarıyer’li Anne ve kızına sorular yönelti, anne ve kızı ben müslümanım ve Atatürkçüyüm, sizin peygamberle ve Atatürk’le ne sorununuz var dedi.

Haberin videosu…

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/f6JlhF75xA8″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/p6cqqO7-7LU” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Kaynak: Sarıyer Posta – Sariyer Times