Son Dakika Haberler

13 yaşındaki öz kızına saatlerce işkence

Bir avukat ekşisözlük'te, 13 yaşındaki küçük bir kız çocuğuna yönelik yaşadığı dehşet olayı yazarak herkesten yardım istedi.

13 yaşındaki öz kızına saatlerce işkence
Okunma : 51 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Sosyal medyada hızla yayılan bu yardım çığlığı geniş yankı buldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ebubekir Şahin avukatı arayarak gerekli işlemlerin başlatılacağını aktardı. 13 yaşındaki çocuğun ve ailesinin bulunduğu evin önüne polis ekipleri gönderildi.

Çaresizlik içinde yardım isteyen avukatın yaşadıklarını fotoğraflarla desteklediği hikayesi şöyle:

“Geçen hafta baro tarafından Kağıthane çocuk karakolunda bulunan bir çocuk mağdur için avukat olarak atandım. Karakola gittiğimde gördüğüm manzara beni kahretti. 13 yaşındaki küçücük bir kız, uyuşturucu bağımlısı babası tarafından 5 buçuk saat boyunca işkenceye maruz bırakılmış, sigara yedirilmiş, ıslatılmış ve bu süre içerisinde demir çubukla defalarca darp edilmişti.

Çocuğunun fotoğraflarını hasmına göndererek “Kendi çocuğuma neler yaptım, sana neler yapacağımı tahmin et” tarzı mesajlar dahi atmış.

Bu psikopat baba, çocuğu hastaneye götürmemesi için annesini ölümle tehdit etmesine rağmen, anne çocuğu alarak hastaneye götürüyor. sonrası “sonun geldi, ölümün elimden olacak” tarzı mesajlar. Hepsine bizzat şahit oldum.

Babayla ilgili çocuğun hürriyetini tahdit, kasten yaralama, eziyet, öldürmeye teşebbüs, tehdit suçlarından şikayetçi olduk. kendisi dün yakalanmış ve sulh ceza hakimliğine çıkarılmış. Bilin bakalım ne oldu. Salıverildi!!!

Kadın günlerdir yatalak babası ve kızı ile birlikte kendisini evine kilitlemiş yaşamaya çalışıyor. Bugün beni aradı, “Avukat hanım tek umudum tutuklanmasıydı, şimdi ben ne yapacağım, dışarı çıkmaya korkuyorum” diyor.

Adamı facebooktan arattım, fotoğrafını görseniz nasıl bir cani olduğunu siz de anlarsınız. Facebook’a koyduğu fotosu. Bu pisliğin adını her ihtimale karşı açıklamayacağım.

Ben twitter işlerinden pek anlamam, hayatımın ilk tweetini bugün aile bakanlığını mentionlayarak attım. İşe yarar mı bilmiyorum ama lütfen bu anne ve kızın başına gelmeden birilerinin harekete geçmesini sağlayacak bir çözüm bulmama yardım edin. Ben pazartesi gidip savcı ile konuşacağım, kızın fotoğraflarını göstereceğim, durumu izah ederek bu psikopatın tutuklanmasını sağlamaya çalışacağım. Ancak bu arada ne olacak? Bu kadıncağız ona bir yardım edebilirim ümidiyle beni arıyor, “size güveniyorum sonuna kadar yanımda olacak mısınız” diyor. Evet olacağım ancak ben kadın bir avukat olarak onları ne kadar koruyabilirim ki. Peki başlarına bir şey gelirse bunun travmasını ben nasıl atlatabilirim?

Siz tweet mweet bi şeyler yapıp bazı kurumların harekete geçmesini sağlayabiliyorsunuz. belki toplu bir şekilde hareket edersek anne kızın başına bir şey gelmeden müdahele etme şansımız olabilir.

Belki herkes aynı anda aile bakanlığını mentionlarsa dikkat çekebiliriz.

Arkadaşlar para toplayalım teklifinde bulunan olmuş. Teşekkür ederiz ancak önceliğimiz anne kızın can güvenliği. Bu konuda Aile Bakanlığı’na baskı yapmamız şu an için aklıma gelen tek fikir. Biz Aile Bakanlığı’na baskı yapalım ki, hem yargılama aşamasında Aile Bakanlığı devreye girsin hem de ben savcıya konuyu açtığımda bakın birçok kişi aynı şekilde bu durumdan elem duydu diyeyim. Hem çocuk hem anne için cumartesi günü koruma talep edildi, bekliyoruz. kadının bir de yatalak babası olduğu için sığınma evinde kalmak istemiyor.”

 

MÜSTEŞAR ARADI

Sosyal medyada büyüyen yardım çığlıyıyla birlikte, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı devreye girdi. Bakanlık Müsteşarı Ebubekir Şahin yardım isteyen avukatı arayarak, gerekli işlemlerin yapılacağını iletti.

İşte ismi açıklanmayan avukatın son paylaştığı gelişme:

 

gercek gündem

besiktasbelediyesi