Son Dakika Haberler

HDP Sınırda görünüyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Beşir Atalay, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

HDP Sınırda görünüyor
Okunma : 97 views Yorum Yap

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Beşir Atalay, 7 Haziran seçimlerine parti olarak girme kararı alan HDP’nin baraj sınırında olduğunu, Doğu, Güneydoğu bölgesinde AK Parti ile HDP’nin büyük bir çekişme içinde olacağını ifade etti. Atalay, “HDP bir karar verdi. Parti olarak girdi. İsabetli de etti. Tutarlı bir tutum. Ama barajı aşıp aşamayacağı milletin vereceği oylar ile görülecek. Onu göreceğiz. Kamuoyu yoklamalarında ve kendi araştırmalarımızda sınırda görülüyorlar. Siyaset cesaret ve risk işidir” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Beşir Atalay, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 7 Haziran seçimlerinden sonra ve çözüm sürecinin hangi noktada olacağına ilişkin Atalay, “Geriye gidiş diye bir şey yok. Sürecin aldığı bir mesafe var. yasala düzenlemesi var. Yürüyen görüşmeler var. Süreç, kendi rayında yürüyor. Seçim sürecinde bu gibi tartışmalar normal” dedi.

“BİZİM DOĞU, GÜNEYDOĞU BÖLGESİNDE TEK RAKİBİMİZ ŞU ANDA HDP”

Atalay, “Bizim Doğu, Güneydoğu bölgesinde tek rakibimiz şu anda HDP. AK Parti ile HDP o bölgede seçim yarışı yapıyor. Bizim o bölgede çatışma dediğimiz şey de şudur: Onlar zaman zaman orada gerginlik üretiyor. Ağrı’da olduğu gibi. Yoksa biz niye çatışalım. Biz şiddete ve teröre karşıyız. Kimse şiddet başvurmasın sandığa giderken tehdit etmesin. Seçime giderken kontrollü biraz eleştirel doz olur” diye konuştu.

“HDP KENDİ ARAŞTIRMALARIMIZDA SINIRDA GÖRÜLÜYOR”

“HDP sizce barajı aşabilecek mi? Sizdeki son veriler ne ve aşıp aşamaması durumunda vekil sayınız ne olur?” sorusuna Atalay, “HDP bir karar verdi. Parti olarak girdi. İsabetli de etti. Tutarlı bir tutum. Ama barajı aşıp aşamayacağı milletin vereceği oylar ile görülecek. Onu göreceğiz. Kamuoyu yoklamalarında ve kendi araştırmalarımızda sınırda görülüyorlar. Siyaset cesaret ve risk işidir. Daha önce de barajı aşamayanlar olmuştur. Örneğin DYP yüzde 9.8 ile barajı aşamamıştır” diye yanıt verdi.