Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

2 canlı bomba yakalandı!

Ankara'da yılbaşı öncesi eylem hazırlığında 2 canlı bomba yakalandı.

2 canlı bomba yakalandı!
Okunma : 71 views Yorum Yap

Ankara’da yılbaşı öncesi eylem hazırlığında 2 canlı bomba yakalandı.

Yılbaşı gecesi Kızılay’da alışveriş merkezi ve barlar sokağı olmak üzere kutlama yapılacak iki ayrı noktada canlı bomba eylemi yapma hazırlığında oldukları tespit edilen iki kişi gözaltına alındı. İsimlerinin M.C ile A.Y. olduğu öğrenilen iki erkek şüphelinin IŞİD üyesi olduğu tespit edildi.

Ankara polisinin Yakup Abdal Mahallesinde düzenlediği operasyonda, şüphelilerle birlikte canlı bomba yelekleri ve bu yeleklerin içerisinde patlamaya hazır, çelik bilye ve çubuklarla güçlendirilmiş bomba düzenekleri ele geçirildi.

Gözaltına alınan kişiler, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Şüphelilerin, çok geniş bir alana etki edebilecek bir düzenek hazırladıkları ve amaçlarının sayıda kişiye zarar vermek olduğu öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Ankara Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada da şunlar kaydedildi:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmalar sonucu; yılbaşında eylem yapmak üzere Ankara’nın çeşitli yerlerinde keşif yaptıkları belirlenen (M.C) ve (A.Y) isimli 2 (IŞİD) terör örgütü mensubu, 30 Aralık 2015 tarihinde yapılan başarılı bir operasyonla harekete geçmelerine fırsat verilmeden yakalanmışlardır. Yakalanan terör örgütü mensupları ile birlikte 1 adet kullanıma hazır bomba yeleği, 1 adet kullanıma hazır bomba düzenekli demir bilye ve çubuklarla beslenmiş sırt çantası ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir. Olayla ilgili inceleme ve soruşturmalara devam edilmektedir.”

Kaynak: Ankara’da 2 canlı bomba yakalandı!

sariyerbelediyesi