Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

23 Nisanda barış fidanı ekildi.

Sarıyer Belediyesi’nin dostluk bahçesinin ilk fidanları toprakla buluştu.

23 Nisanda barış fidanı ekildi.
Okunma : 59 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi’nin dostluk bahçesinin ilk fidanları toprakla buluştu. Sarıyer Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Sarıyer ve kardeş şehir Aachen’ın yanı sıra Polonya ve Finlandiya’dan gelen öğrenciler ülkelerini temsil eden süs kirazı, ıhlamur, erguvan ve manolya fidanlarını diktiler.

Farklı ülkelerin eğitim sistemini yakından incelemek için Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’nin yürüttüğü proje kapsamında Aachen’dan Paul-Julius-Reuter Berfskolleg Ders Stadteregion, Polonya’dan Zezpol Szkol Ekonomicznychi Technieznyeh İm Stanislawa Staszica W Slupsk, Finlandiya’dan Luksia Vocational College of Western Ulusimaa Ojakkantie 2 03100 Numela okullarından gelen öğrenciler isimlerini seçtikleri ağaçlara verdiler.

Fidanlar barışın simgesi oldu

Dört ülkeyi temsilen dört ağacın fidanlarının toprakla buluşturulduğu etkinlikte konuşma yapan Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, “Ülkeler arasında dostluk, kardeşlik ve barış bahçesi olarak adlandırıyoruz. Polonya, Finlandiya ve Almanya’nın yanı sıra Sarıyer Belediyesi’ni ziyaret eden bütün ülkelerin ağaçlarını dünya barışı adına buraya dikmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ülkelerine ait marşlar eşliğinde fidanları toprakla buluşturan öğrenciler ve öğretmenleri sertifikalarını Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun, Sosyal işlerlerden sorumlu Belediyesi Başkan Yardımcısı, Özel Kalem Müdürü, Park ve Bahçeler Müdürü, Dış İlişkiler Müdürü’ün elinden aldılar.

635653157548281967

635653156639275794

sariyerbelediyesi