Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

30 Ağustos Zafer Bayramı Sarıyer’de coşkuyla kutlandı

Sarıyer’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümü yoğun katılımın olduğu törende coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Sarıyer’de coşkuyla kutlandı
Okunma : 82 views Yorum Yap

Kurtuluş Savaşı’nın en büyük zaferi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, Sarıyer Belediye Başkanlığı ve ilçe protokolünün Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile kutlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümünde Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Sarıyer’de rahmet minnet ve büyük bir özlemle anıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören saygı duruşuyla başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu. Sarıyer Kaymakamlığı, Sarıyer Belediyesi, Garnizon Komutanlığı, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarına ait çelenkler Atatürk anıtına bırakıldı.

Törene Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Garnizon Komutanlığında görevli Piyade Albay Kemal Cöne, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aysin Akyıldız Günen, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş, Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda Sarıyerli katıldı. Her yıl olduğu gibi Sarıyer Merkez’de büyük bir coşkuyla bir araya gelen vatandaşlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve saygıyla andı.

Etkinlik Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Garnizon Komutanı Piyade Albay Kemal Cöne ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kaymakamlık makamında 30 Ağustos Zafer Bayramı’yla ilgili tebrikleri kabul etmesiyle son buldu.

Kaynak: 30 Ağustos Zafer Bayramı Sarıyer’de coşkuyla kutlandı 

sariyerbelediyesi