Son Dakika Haberler

ABD ve İngiltere’den düşen Rus uçağı açıklaması

ABD yetkilileri ve İngiliz devlet yetkililerinden alınan bilgilere göre Rusya'nın Mısır'da düşen uçağının bomba ile düşürülme ihitimali çok yüksek olduğu değerlendiriliyor.

ABD ve İngiltere’den düşen Rus uçağı açıklaması
Okunma : 30 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

ABD’li yetkililerden edinilen bilgilere göre, düşen uçağın kargo bölümünde ya da başka bir bölümünde IŞİD’e ait olduğu iddia edilen bomba ile düşürüldüğü öne sürüldü.

İngiltere Başbakanlığı ise, Rusya’ya ait yolcu uçağının Mısır’da düşmesinin bombadan kaynaklanmış olabileceğini açıklarken Başbakan Cameron konuyu görüşmek üzere kabineyi topladı.

İngiltere Başbakanlığı, Rus havayolu şirketi Kogalımavia’ya ait Airbus-320 tipi yolcu uçağının Mısır’da düşmesinin, bombadan kaynaklandığına dair endişe duyulduğunu bildirdi.

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Sina Yarımadası’nda geçen hafta sonu düşen yolcu uçağıyla ilgili yürütülen soruşturmanın yakından takip edildiği belirtilerek, “Soruşturma halen devam ederken, Rus uçağının kesin olarak neden düştüğünü söyleyemeyiz. Ancak bilgiler ortaya çıktıkça, uçağın bir bombayla düşürülmüş olabileceğine dair endişelerimiz var” denildi.

CAMERON KABİNEYİ TOPLUYOR

Bu çerçevede önlem olarak Mısır’ın Şarm El Şeyh şehrinden İngiltere’ye gelen uçakların askıya alındığını bildiren Başbakanlık, İngiliz havacılık uzmanlarının Şarm El Şeyh’e seyahat etmekte olduklarını ve güvenlik konusuyla ilgili gerekli düzenlemeleri yapacaklarını kaydetti.

İngiltere Başbakanı David Cameron ise bu akşam konuyla ilgili acil kabine toplantısına başkanlık edecek.

Rus Hava Yolu Şirketi Kolavia’ya (Metrojet) ait Şarm El-Şeyh-St. Petersburg seferini gerçekleştiren Airbus-A 321 tipi uçak geçen cumartesi günü, havalandıktan kısa bir süre sonra 17’si çocuk, 217 yolcu ve 7 mürettebatıyla Mısır’ın Sina Yarımadası yakınlarında düşmüştü.

cumhuriyet

besiktasbelediyesi