Son Dakika Haberler

Abdulkadir Selvi’den ‘HDP’ iddiası

AKP'nin 21 Mayıs'ta yapacağı kongreyi yazan Abdulkadir Selvi, Kürt sorununun çözümünde kurulacak yeni denklemde HDP'nin yer alabileceğini ileri sürdü.

Abdulkadir Selvi’den ‘HDP’ iddiası
Okunma : 93 views Yorum Yap

AKP kulisinden verdiği bilgilerle tanınan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Erdoğan’ın AKP kongresiyle birlikte yeni sürecin ipuçlarını vereceğini ileri sürdü.

Bu başlıklardan birinin Kürt sorunu olacağını ileri süren Selvi, “Kürt sorununun çözümünde PKK defteri kapandı ama Kürt sorununu sivil yöntemlerle çözme irademiz devam ediyor. Türkiye Irak, Suriye, İran ve tüm bölgede Kürtlerin hamisi olarak ortaya çıkabilir. Kucaklayıcı bir vizyon ortaya konulabilir. PKK olmaz ama HDP bu denklemde yer alabilir. Erdoğan’ın açıklayacağı yol haritası bir anlamda yeni sürecin pusulası olacak. Hatırlarsanız bir dönemler çok yoğun bir şekilde ‘eksen kayması’ tartışması yaşamıştık. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı yol haritasında köklü değişiklikler bekleniyor. Bir anlamda Erdoğan, başkanlık sisteminin yol haritasını ortaya koyarak, bir anlamda yeni sisteminin eksenini tayin edecek” ifadelerini kullandı.

Yazının devamını Hürriyet’te okumak için TIKLAYIN