Son Dakika Haberler

‘Adalet Yürüyüşü’ 23. gününde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 23. gününde.

‘Adalet Yürüyüşü’ 23. gününde
Okunma : 111 views Yorum Yap

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki Adalet Yürüyüşü, 23. gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne devam ediyor.

Kortej dün geceyi Gebze’de topçu kışlasındaki kamp alanında geçirdi. 23. günü ilişkin yürüyüş birazdan başlayacak.

09:10- Kortej, Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının ardından yürüyüşe geçti.

09:00 – Kılıçdaroğlu güne basın açıklaması yaparak başladı.

Kılıçdaroğlu’ndan AP’ye: Sizden de adalet bekliyoruz

AP’nin Türkiye kararını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ” Biz herkes için adalet istiyoruz. Avrupa Birliği ile ilişkilerin askıya alınması değil, daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım, bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye ile olan ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar” dedi.

Adalet Yürüyüşü’nün 23’üncü gününe başlamadan önce basın toplantısı düzenleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Buradan Avrupa Parlamentosu’na seslenmek isterim. Biz herkes için adalet istiyoruz. Sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değil ki… Türkiye’de bakın adalet yürüyüşü yapıyoruz. 10 binler var. Referandum yaptık. Yüzde 50’sinden fazlası demokrasi istiyor bu ülkenin. Dolayısıyla Avrupa Birliği ile ilişkilerin askıya alınması değil, daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım, bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye ile olan ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar. Çünkü adalet sadece Türkiye için değil, bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. AP’yi de adil davranarak, Türkiye ile ilişkileri sürdüren bir karar alır.