Adana Film Festivali’ne başvurular başladı
1 okunma

 Adana Film Festivali’ne başvurular başladı

ABONE OL
14 Haziran 2016 21:38
 Adana Film Festivali’ne başvurular başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü “Türkiye’nin önemli kültür sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek yarışmalarla ilgili yönetmeliklerimiz yayınlandı. Festivalimize her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi ve katılım bekliyoruz. Festivalimizde yarışmaların yanı sıra; Dünya Sineması, özel gösterimler, Türk Film Pazarı, atölyeler, söyleşiler ve konserlerde sanatseverlerle buluşacak” şeklinde konuştu.

Bu yıl 19-25 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak olan 23. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında yapılacak Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve “Adana” Konulu Senaryo Yarışması yönetmelikleri açıklandı.

Buna göre, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması başvuruları 29 Temmuz 2016 “Adana” Konulu Senaryo Yarışması son başvuru tarihi ise 05 Ağustos 2016 olarak belirlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü “Türkiye’nin önemli kültür sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek yarışmalarla ilgili yönetmeliklerimiz yayınlandı. Festivalimize her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi ve katılım bekliyoruz. Sinemayı desteklemek amacında olan festivalimizde bu yıl da dünya festivallerinden ödül almış seçkin filmler izleyici ile buluşacak. Bunların yanı sıra galalar, özel gösterim bölümleri, söyleşiler, atölyeler, konserler de sanatseverlerle buluşacak” şeklinde konuştu.

EN İYİ FİLME 350 BİN TL

Festival kapsamında düzenlenecek yarışmalarda toplam 843.000 TL ödül dağıtılacak. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında ‘En İyi Film’ seçilen eser 350.000 TL alacak. Yarışmada ayrıca; Yılmaz Güney Ödülü, Adana İzleyici Ödülü, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo Ödülü, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Müzik Ödülü, En İyi Oyuncu dalları ve En İyi Kurgu dallarında da akçeli ödüller verilecek.

Festival kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da; Dünya Sineması Prömiyerleri, Akdeniz Ülkeleri Film Seçkisi, Bir Ülke Sineması, Özel gösterim bölümleri, Belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları, konserler, sokak etkinlikleri ve sergiler sinemaseverlerle buluşacak.

Yarışma yönetmeliklerine ve başvuru formlarına http://altinkozafestivali.org.tr ve http://www.adana-bld.gov.tr/ duyurular.html ve adresinden ulaşılabilir.

 

 

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi – Adana Film Festivali’ne başvurular başladı

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP