Son Dakika Haberler

ADD Sarıyer’e genç yönetim!

ADD Sarıyer yönetimine gençler el koydu..!

ADD Sarıyer’e genç yönetim!
Okunma : 198 views Yorum Yap

Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi’nin (ADD) bugün yapılan 10. Olağan Kongresi’ne gençler damga vurdu. 20 yıllık Başkan Fahrettin Serdaroğlu’nun aldığı oy oranı, genç adayların gerisinde kaldı.

Eski Evlendirme Dairesi salonunda gerçekleştirilen ADD Kongresi’nde bir kez daha aday olan Fahrettin Serdaroğlu’nun heyecanı gözlerden kaçmadı. Yetkin Aröz divan başkanlığını yaparken, ÇYDD Başkanı Gül Çağlayan da divanda yer aldı. Kongrede emekli öğretmen Fahrettin Serdaroğlu’nun yanısıra kendisi gibi bir eğitimci olan Emine Genç de aday oldu.

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin ile CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri Fatik Eker, Aysin Günen ve Mustafa Balcı ile Sarıyerliler Derneği Başkanı Hayati Kaptanoğlu, Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir, eski Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ve eski Belediye Meclis Üyesi Hacı Mehmet Bayraktar’ın da katıldığı kongre tartışmalı geçti. Özellikle derneğin kurucu üyelerinden Mustafa Balcı’nın Serdaroğlu’na yönelttiği eleştiri ve tenkitler salonda karşılıklı tartışma ve sürtüşmeye yol açtı. Balcı, konuşmasında 20 yıldan beri başkanlık yapan Serdaroğlu’nu yetersiz kalmakla suçlarken, “İnsanlar derneğe bilinçli olarak üye yapılmıyor. Burası emekli öğretmenler derneği değil. Son iki yılda hiç bir etkinlik yapılmadı. Etkinlik belediyede tiyatro seyretmek değildir. Artık yaşlandınız. Kenara çekilin. Bu iş böyle olmaz. Ölene kadar ben başkanlık yapacağım diye bir şey olmaz. Yanlış yapıyorsunuz. Zarar veriyorsunuz” dedi.

Mustafa Balcı’nın konuşmalarına öfkelenen Serdaroğlu ise oturduğu yerden, “Benim bir tek tırnağıma gücün yetmez” diye bağırdı. Serdaroğlu daha sonra yaptığı konuşmada, üye kaydı konusunda kimsenin geri çevrilmediğini ve son dönemde ülkede yaşananlardan dolayı fazla aktif olamadıklarını ve etkinlik yapamadıklarını ifade etti.

Kongre öncesi yaptığı açıklamalarda son kez aday olduğunu ve yönetim kurulu listesini yaşlı, orta yaşlı ve genç üyelerden oluşturduğunu belirtip, “ADD Sarıyer’i emin ellere teslim etmek için yumuşak geçiş yapacağım” diyen Fahrettin Serdaroğlu, yapılan seçimde gençlerin gerisinde kaldı. 150 civarında üyesi olan derneğin kongresinde 102 oy kullanıldı. Serdaroğlu’nun listesinde bulunan ve aynı zamanda CHP Meclis Üyesi fatik Eker’in kardeşi olan Seda İşbeceren 82 oy alarak en yüksek oyun sahibi oldu. Listedeki diğer isimler Oğuz Gerçek 80, Engiz Denizhan 77, Fahrettin Serdaroğlu 73, Selahattin Kırçal 71, Zeki Arışan 70, Yakup Akdenz ise 59 oy aldı. Serdaroğlu’nun rakibi Emine Genç’e de 30 oy çıktı.

Seçim sonucu alındıktan sonra ADD Sarıyer Şubesi Yönetim Kurulu ilk toplantısını hızlı bir şekilde gerçekleştirdi ve kendi aralarında Fahrettin Serdaroğlu’nu yeniden başkan seçti.