Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Adım adım Musul’a; 5 kilometre kaldı

Peşmerge güçlerinin Musul kentinin 5 kilometre uzağında olduğu duyuruldu.

Adım adım Musul’a; 5 kilometre kaldı
Okunma : 59 views Yorum Yap
besiktasbelediyesi

Irak ordusunun bu sabah Musul’un doğusundaki yeniden operasyona başladığı bildirilirken Peşmerge güçlerinin Musul kentinin 5 kilometre uzağında olduğu duyuruldu.

Rudaw İngilizce, Peşmerge güçlerinin Musul’un çevresine doğru ilerlemeye devam ettiğine, bazı Peşmerge birliklerinin de Musul kentinin sadece 5 kilomtre uzaklığında olduğuna dikkat çektiği haberinde Peşmerge Komutanı Silad Barzani’nin “Misyonu yerine getirdik ve şimdi Musul’un 5-6 kilometre uzağındayız” dedi.

Bağdat hükümetiyle daha önce varılan mutabakatlar uyarınca muhtemelen Kürt güçlerinin kente girmeyeceğini söyleyen Rudaw, “Ancak Rudaw’ya konuşan bir Kürt yetkilisi, Peşmerge’nin ‘tüm askeri hedefler yerine getirilinceye kadar’ devam edeceğini bildirdi” dedi.

Rudaw’a göre, Peşmerge Bakanlığı yetkilisi “Peşmerge güçlerinin Kürt bölgelerinde ilerleyişini durdurup durdurmayacaklarını Bağdat’la görüşmedik” dedi Kürt gaçlerinin hedeflerine uygun biçimde hareket edeceğini belirtti.

Bu arada, Rudaw’a konuşan askeri yetkililer de, Musul’un yakınlarında bulunan Kürt güçlerinin “IŞİD intihar bombacılarının olası saldırılarını püşkürtmek amacıyla hendek ve duvarları inşaa etmeye başladıklarını bildirdi.

Kaynak: Adım adım Musul’a; 5 kilometre kaldı

sariyerbelediyesi