Son Dakika Haberler

Ağaç katliamını protesto edecekler!

Sarıyer Belediyesi’nin çocuklarla yaptığı ağaçlandırma alanında ki ağaçların İBB ekiplerince kesilmesi sonrası doğa severler protesto için bir araya geliyor.

Ağaç katliamını protesto edecekler!
Okunma : 73 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Sarıyer Belediyesi’nin çocuklarla yaptığı ağaçlandırma alanında ki ağaçların İBB ekiplerince kesilmesi büyük bir tepki ortaya çıkarmıştı. Sarıyer Belediye’sinin de bir bildiri ile yaşanan katliamı kamuoyuna duyurduğu ağaç kesme olayı şimdi de Kuzey Ormanları Savunması ve Sarıyer Kent Dayanışması tarafından protesto edilmeye hazırlanıyor.

Ağaç katliamı dışında Kızılay’da yaşanan bombalı saldırı sonrası yaşamını yitiren iki ODTÜ’lü için dikilen anıtında söküldüğü alanda gerçekleşecek eylem için aktivistler haber sitemize şu bildiriyi gönderdiler.

Sarıyer Uskumruköy Kavşağında İBB yol genişletme bahanesiyle ağaç katliamı yapıyor.

3.Köprüye karşı yıllarca mücadele eden Prof. Dr. Uçkun Geray adına Sarıyer Belediyesi’nin çocuklarla yaptığı ağaçlandırma alanı ağaçlar kesilip, kepçelerle sıyrılmış durumda. Hemen yolun karşısındaysa Kızılay saldırısında yaşamını yitiren ODTÜ’lü iki genç, Ozan Can Akkuş ve Berkay Baş adına yapılan anıtın tabelası sökülmüş, çevresindeki ağaçlarla beraber yıkımı bekliyor.

3. Köprü’nün İstanbul’un kuzeyi için cinayet olduğunu söylemiştik. Şimdi o cinayet geniş yollar ve imara açılan alanlarla bir seri katliama dönüştü. Bu öyle bir gözü dönmüşlük ki, çocukların minik elleriyle diktiği ağaçları kimseye sormadan bir günde yok etmeyi kendine hak görüyor.

Sarıyer’den Kuzey Ormanları’ndan elinizi çekin. Bu bölgede daha fazla yol ve inşaata yer yok. Nefesimizi kesmenize izin vermeyeceğiz.
Bütün İstanbulluları 30 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’da ağaç katliamının yapıldığı Uskumruköy kavşağında yapacağımız basın açıklamasına bekliyoruz.

 

 

 

besiktasbelediyesi