Son Dakika Haberler

AK Parti Sarıyer Yeni Binasına Taşınıyor.

AKP Sarıyer İlçe Başkanlığı Ferahevler'de bulunan ilçe binasından Sarıyer merkeze taşınma hazırlığı yapıyor.

AK Parti Sarıyer Yeni Binasına Taşınıyor.
Okunma : 718 views Yorum Yap

Uzun zamandan beri Ferahevler’de bulunan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın şuan tadilat ve onarım projeleri aslına uygun olarak hazırlanan Sarıyer merkezde bulunan bir yalıya taşınmaya hazırlandığı belirtildi.

Sarıyer’in merkezinde konumlanmak, dağınık olan mahalle birimlerini tek bir binada toplamak ve bir ilçe başkanlığından çok yaşanılacak bir bina yaratmak isteyen ilçe yönetimi, ilçe başkanlığını taşımak için daha önce dersane olarak kullanılan ve Fetullahçı olduğu için kapatılan Berk Dersanesi Sarıyer Şubesinin Sarıyer’de bulunan eski yalısını yeni ilçe başkanlığı binası olarak tercih etti.

Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesi ve Sarıyer Öğretmen Evi’nin yanında bulunan yalının aslına uygun olarak düzenlenmesi için hazırlıklarının sürdürdüğünü belirten Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı Mali ve İdari İşler Başkanı İlhan Bal konuyla ilgili haber sitemize şu açıklamalarda bulundu.

“Öncelikle şunu söylemek istiyoruz ki, ilçe binamızı taşımamızda ki en önemli ve temel hedef Sarıyer’in merkezine değer katarken, partililerimiz içinde daha yaşanır ve çalışmalarında keyif alacakları bir bina açmaktır. Bugün burası için verilmesi düşünülen kira bedeli her ne kadar kamuoyu tarafından yüksek meblağlar olarak görülsede işin sonunda maddi olarak ilçe başkanlığımız bu konudan kar ederek çıkmaktadır. Yeni binamızın hizmete girmesi ile birlikte Sarıyer’in çeşitli mahallerinde bulunan temsilciliklerimizin hepsini buraya taşımayı düşünüyoruz. Ferahevler’de bulunan şuanki binamızı tamamen kapatıyoruz. Bu da toplamda stopaj, vergiler ve kira olarak buraya ödenecek rakamın daha üstünde bir rakamdan kurtulmak anlamı taşıyor. Yeni binamızı hazırlarken yalının tarihi olması nedeniyle aslına uygun bir projenin hazırlanması için azami gayret gösteriyoruz. Yeni binamızda, bir çok mahallenin aynı anda toplantı yapabileceği odalar, kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı mescidler büyük toplantı odamız, misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz ikram alanı ve yönetim odaları bulunacak. 2 ay gibi bir zamanda taşınmayı planladığımız yeni binamıza ilçe kongresinden önce taşınmayı planlıyoruz”

4 kat + teras katından oluşan ve arkasında bahçesi bulunan Sarıyer Merkez’deki bu yalıya Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı stopaj + Vergi + kira bedeli olarak 24 bin lira kadar bir rakam ödeyeceği bilirtiliyor.

Sarıyer Gözlem

 

sariyer-akp-1

sariyer-akp-2

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)