Son Dakika Haberler

AKP’den güldüren ‘Cemaat’ açıklaması

AKP'de Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Hayati Yazıcı, "Bizde FETÖ'cü olmaz" dedi.

AKP’den güldüren ‘Cemaat’ açıklaması
Okunma : 54 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

15 Temmuz’dan bu yana birçok ismin ihraç edildiği, 17 Aralık’tan sonra milletvekili ve yönetici düzeyde isimlerin istifa ettiği AKP’de Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Hayati Yazıcı, “Bizde FETÖ’cü olmaz” dedi. Yazıcı, Cemaat’in yargı alanındaki en önemli isimlerinden biri olan Fikret Seçen’in kardeşinin nikah şahitliğini yapan isim olmuştu…

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partinin yönetiminde ve üst kurullarında “FETÖ’cü olmasının mümkün olmadığını” ileri sürdü. Hürriyet’e açıklamalarda bulunan Yazıcı, “Şimdi muhalefet, FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıkmalı diyor. Zaten yapılan her şey siyasi değil mi? Bu adamlar darbe yapınca yönetime el koymayacak mıydı? Siyaseten iktidara talip değil miydi? Bizim yaptığımız tüm mücadelesinin siyasi sonuçları var zaten. Kastedilen parti içindekiler ise ben AK Parti’nin içinde halen üst düzeyde FETÖ bağlantılı kişi olduğunu sanmıyorum, böyle bir şeyi aklım almaz” dedi.

“Zaten biz partideki taramamızı 17-25 Aralık sürecinde başlatmıştık. Belediye başkan adayları, meclis üyeleri ve milletvekili adaylarının belirlenmesi sürecinde gerekli taramaları yaptık. Ancak bu süreç devam edecek. Görmediğimiz, kendisini gizleyenler olabiliyor” diyen Yazıcı, “KHK düzenlemelerine paralel olarak teşkilatla yapılacak çalışmaları duyurmuştuk. Son MYK’da da 4 il yöneticisinin partiyle bağını kestik. Bunun dışında istifa ettirdiklerimiz de var. Doğru karinelere göre olmasına özen gösteriyoruz. Biri isimsiz mektupla ihbar yapıyor. Şunlar bunlar FETÖ’cu diye. Araştırıyorsun alakası yok.Fırsat bu fırsat deyip, işi karıştıranlar var. Aslında onları cezalandırmak gerek” ifadelerini kullandı.

AKP’de üst düzeyde Cemaat bağlantısı olan isim olmadığını belirten Yazıcı, Erdoğan’ın “paralel devlet” açıklamasını ilk olarak yaptığı dönemde bu sözleri yalanlayan isim olarak biliniyor. “Bunların da bir paralel devlet şeklinde değerlendirilmesinin çok gerçekçi olmadığını düşünüyorum” sözleriyle Cemaat’in haber ajansının duyurduğu haber dışında Cemaat’in yargı alanındaki en önemli isimlerinden olan Fikret Seçen’in kardeşinin nikah şahitliğini yapan isim de Hayati Yazıcı olmuştu.

Kaynak: AKP’den güldüren ‘Cemaat’ açıklaması

besiktasbelediyesi