Son Dakika Haberler

AKP’li Meclis Üyesi’nden CHP’li meclis üyesine tehdit!

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Aralık ayı 2. oturumu bazı gerginliklere sahne oldu.

AKP’li Meclis Üyesi’nden CHP’li meclis üyesine tehdit!
Okunma : 165 views Yorum Yap

AKP’nin Ayazağalı Meclis Üyesi Tolga Savun, CHP’li Ünal Cıvak’a “Seni Ayazağa’ya sokmayacağım” dedi. Mecliste ortalık karıştı.

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Aralık ayı 2. oturumu Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Sakin başlayan oturum, gerginliklerle devam etti. Karşılıklı tartışmaların yaşandığı mecliste AKP’nin Ayazağalı Meclis Üyesi Tolga Savun ile yine CHP’nin Ayazağalı Meclis Üyesi Ünal Cıvak arasında gerginlik yaşandı. AKP’li Savun Cıvak’ı, “Sen bekle, seninle Ayazağa’da görüşeceğiz. Seni Ayazağa’ya sokmayacağım.” diyerek tehdit etti. O sırada birbirlerinin üzerine de yürüyen iki meclis üyesini CHP’li ve AKP’li meclis üyeleri araya girerek ayırdı. Cıvak da Savun’a, “Terbiyesiz, ahlaksız! Sen kimi Ayazağa’ya sokmuyorsun!” diye karşılık verdi.

ÖZDEMİR İLE COŞGUN’UN TARTIŞMASI FİTİLİ ATEŞLEDİ

Tartışmanın fitili, Sarıyer Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Hüseyin Coşgun’un, “Köyler bölgesine giden yollardaki trafiğin azaltılması için yapılması planlanan tüneller için Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun da çok iyi biliyor ki, Çayırbaşı Tüneli yapılıyorken Kars Mahallesi’ndeki vatandaşlarımız mağdur oluyordu, olmaya da devam ediyorlar. Ayrıca köyler bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız da mağdur oluyor. Siz nasıl bir pişkinlikle ‘hangi tüneli engelledik, diyebilirsiniz?” demesiyle başladı. AKP’li meclis üyesi Hüseyin Coşgun’un CHP’li meclis üyelerine pişkin diye hitap etmesi sonrası Sarıyer Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Ali İhsan Özdemir’den bu söyleme tepki geldi. Özdemir, “Bu sözler size yakışmıyor. Bize nasıl pişkin dersiniz! Her meclis oturumunda sürekli bir ithamda bulunuyorsunuz. Bunları söyleme hakkınız da haddiniz de yok” karşılığını verdi. İkili arasında tartışma yaşanırken tartışmaya dahil olan AKP’li meclis üyesi Tolga Savun Ali İhsan Özdemir’e laf atınca CHP’li meclis üyeleri de Savun’a tepki gösterdiler. O sırada Ünal Cıvak ile Tolga Savun arasında da tartışma yaşandı. Daha sonra tartışmaya, AKP Grup Başkanvekili Hüseyin Coşgun da dahil oldu. AKP’li Savun’un CHP’li Ünal Cıvak’ı, “Seni Ayazağa’ya sokmayacağım” diyerek tehdit etmesi, mecliste tansiyonun iyice yükselmesine neden oldu. Karşılıklı tartışmaların yaşandığı ve ikilinin birbirlerinin üzerine yürüdüğü ortamda, CHP’li ve AKP’li meclis üyelerinin araya girmesiyle ve Başkanvekili Hüseyin Coşkun’un da ısrarlı uyarıları sonucunda gerginlik son buldu.

Daha sonra kürsüye çıkan AKP’li Hüseyin Coşgun meclis üyesi arkadaşı Savun’un tavırlarını tasvip etmediklerini ve kendisi ile konuşacaklarını belirtti.

Oturumun son bölümünde ise gündemde yer alan 4 madde oylanarak Meclis’ten geçti.

 

Kaynak: Sarıyer meclisinde AKP’li Meclis Üyesi’nden CHP’li meclis üyesine tehdit 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)