AKP’li Metiner başkanlıktan atılabilir
4 okunma

AKP’li Metiner başkanlıktan atılabilir

ABONE OL
7 Haziran 2017 14:33
AKP’li Metiner başkanlıktan atılabilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesindeki Cezaevi Alt Komisyonu’nun Başkanı AKP’li Mehmet Metiner’in 15 Temmuz sonrası cezaevlerindeki işkence ve kötü muamele iddialarının incelenmeyeceği açıklaması üzerine muhalefetin talebiyle komisyon bugün toplanacak.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu başkanlığında toplanacak komisyonda özellikle cezaevlerindeki işkence ve kötü muamale iddiaları ele alınacak. Muhalefet üyelerinin Cezaevi Alt Komisyonu Başkanı Metiner’in yaptığı açıklamanın kabul edilemez olduğunu belirterek, Cezaevi Komisyonu’nun bu yapıda çalışamayacağını ifade etmesi bekleniyor.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre muhalefet partileri; Metiner’in bu açıklamasından sonra Cezaevi Alt Komisyonu’ndaki başkanlık görevini yerine getiremeyeceği görüşünü dile getiriyor. Komisyon Başkanı Yeneroğlu ve diğer AKP’li üyelerin de Metiner’in yaptığı bu açıklamaya tepki gösterdiği iddia edilirken, Cezaevi Alt Komisyonu’nun Başkanlık görevine AKP’li Metiner yerine başka bir üyenin görev alabileceği de ifade ediliyor

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP