Son Dakika Haberler

AKP’nin bir yalanı daha çöktü

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın sorusu, ''bedelli askerlikte geri ödeme yapılmayacağı''nı ortaya çıkardı.

AKP’nin bir yalanı daha çöktü
Okunma : 74 views Yorum Yap

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a, dönemin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ”dövizli askerlikte geri ödenecek bedel”e ilişkin sözünü hatırlattı. Yarkadaş, yazılı soru önergesinde, Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde yurttaşlara söz verdiğini, dövizli askerlik için alınan on bin euronun dört bin eurosunun geri ödeneceğini söylediğini belirtti. CHP’li vekil, “Erdoğan’ın verdiği söz üzerine, yurttaşlarımız parasını geri almak için beklemeye başladı. Bu para ne zaman ödenecek?” diye sordu.

Yarkadaş’ın sorusunu önceki gün yanıtlayan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Bakanlar Kurulumuz tarafından alınmış böyle bir karar yoktur” yanıtını verdi.

‘YURTDIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMIZ OY HESABIYLA KANDIRILDI’

Bunun üzerine açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Seçim öncesi vatandaşa dört bin euroyu geri ödeyeceğine dair söz verenler, bugün o sözlerini unutmuş görünüyor… Açın arşivlere bakın, yandaş medyanın manşetlerine bakın, gurbetçilerimizin oy hesabıyla nasıl kandırıldığını görecekseniz” dedi.

‘O SÖZE ARŞİVLER ŞAHİT’

Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yurt dışında yaşan yurttaşların oylarını alabilmek için bol keseden vaatte bulunduğunu belirten Yarkadaş, dönemin Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın da aynı sözü verdiğini hatırlattı. Yarkadaş, AKP’li Yılmaz’ın 2 Temmuz 2013’te Meclis’te gazetecilere yaptığı açıklamada, “Dört bin euro geri ödenecek” dediğini belirterek, konuya ilişkin gazete kupürlerini de gösterdi.

Kaynak: AKP’nin bir yalanı daha çöktü