Son Dakika Haberler

Akşener: İnek hırsızından kahraman çıkarmak ahlaksızlıktır

TBMM verilen uzun aranın ardından açıldı. Grup toplantıları başladı. İlk grup toplantısını İYİ Parti gerçekleştirdi.

Akşener: İnek hırsızından kahraman çıkarmak ahlaksızlıktır
Okunma : 69 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İktidarın başına çağrımdır ki; atadığı hakimlere aldıracağı kararı milletimiz kabul etmez. Bununla da kalmaz, ilk seçimde kendisini sandığa gömer. Sayın Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Milletin verdiği kararı YSK değiştiremez. Milletin kararı etrafından dolanacak çalı değildir. Süreci uzatarak vicdanları uyuşturamazsınız” dedi.

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan Meral Akşener, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi, kararı verenin de kazananın da millet olduğunu söyledi. Akşener, “Seçim hayırlı olsun. Seçimi kazanmış bütün kardeşlerimi ayrım gözetmeksizin tebrik ediyorum. 31 Mart’ta maaşı kuşa dönen işçiler kazandı. Kafasına çay atılanlar kazandı. Yeter artık diyen demokratlar kazandı. Kısaca iyiler kazandı. FETÖ’ye teslim ettikleri devleti sokaktan toplayanlar kazandı. Artık yalan, iftira ve tehditle seçim alma dönemi kapandı” dedi.

Akşener’in açıklamasından satır başları şöyle:

“Yargının içinden elinizi çekin. Bir başka yaramız da taciz çocuk istismarı. İstanbul’da yaşananlar bizleri mahvetti. Bir babaanne olarak bunu yapanların zul olmasını istiyorum. Buradan Meclis’teki tüm partilere çağrı yapıyorum. Gelin bu alçaklarla mücadele etmek için güç birliği yapalım.

“SOYKIRIM İDDİALARI YALANDIR, İFTİRADIR”

“Her yıl Nisan ayında bazı ülkeler 1915 yılında yaşanan olaylara ilişkin Türkiye’yi karalamaya devam ediyor. Tarih bütün hakikati ile ortadadır. Soykırım iddiaları iftiradır. İktidarın bu konudaki duruşunu destekliyoruz.”

“RACİ TETİK’İ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

“Memleket evlatlarının Mamak’ta yaşadıkları hepimizin malumu. Dönemin cezaevi komutanı Raci Tetik’in ölüm haberi o günleri yeniden yaşattı bizlere. Beddua etmiyorum. Allah’ın bileceği iş biliyorum ki varsa bir hesabı verecektir, Allah’a havale ediyorum.

“BİZE İFTİRA EDEREK HAYAT PAHALILIĞINI UNUTTURABİLECEKLERİNİ SANDILAR”

Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum. Bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Seçimi kazanmış bütün kardeşlerimi ayrım gözetmeksizin tebrik ediyorum. İktidar partilerinin seçim kampanyasında kullandıkları dili gördük. Ekonomiyi konuşturmamak için seçim meydanlarını savaş alanına çevirmek istediler. Bize iftira ederek hayat pahalılığını unutturmak istediler. Sayın Temel Karamollaoğlu ile beni Kandil ile sözleşme imzalayacağımızı söyleyecek kadar alçaldılar. Oysa ekonomide yaşananları perdelemek mümkün mü?”

“FATİHA BİLMEZ” DENİLEN ÜLKÜCÜLER KAZANDI”

“Kulağı çekin dedik, 31 Mart akşamı gördük ki milletimiz sözümüze itibar etti. Düşmanlık değil, sevgi kazandı. Tenceresi kaynamayan anneler, iş bulamayan gençler, ekmeği çalınan babalar kazandı. Kafasına çay atılanlar, varlık kuyruğu diyerek tanzim çadırlarındaki kuyruklar kazandı. “Fatiha bilmez” denilen Ülkücüler kazandı. Kısaca İYİler kazandı.

FETÖ’ye teslim ettikleri devleti 15 Temmuz’da sokaklardan toplayan Millet kazandı. AKP’ye, MHP’ye oy veren kardeşlerimiz kaybetmemiştir. Kaybedenler yeni bir hendek siyaseti kurup bizi birbirimize düşman etmeye kalkışanlardır. Milletimiz bölücülüğü bir kez daha açılan o hendeklerde boğdu. Milletimiz “Kibirlenme padişahım senden büyük Allah var” dedi.”

İyi Parti elbette içeride siyasi rekabetini sürdürecek ancak dışarıdan Türkiye’ye parmak sallanmasına asla rıza göstermeyiz

DEVLET GÜCÜYLE SİYASETİ TANZİM ETME BİTTİ

Devlet gücüyle siyaseti tanzim etme bitti. İktidar partisinin kullandığı dilin ne kadar tehlikeli olduğu ortaya çıktı. Devlet eliyle kaldırılan T.C. ibaresini seçilir seçilmez geri getirenler mi ülkeyi teröristlere teslim edecek? Böyle bir devlet anlayışı olabilir mi?

Bir yerel seçimi Türkiye’nin var olma, yok olma meselesi olarak gösterdiler? Peki şimdi ne oldu? Ezan mı sustu? Söyledikleri iftiralardan geri ne kaldı biliyor musunuz? Allah’a verecekleri hesap kaldı.

“İSTANBUL SEÇİMİNİ KABUL ETMEMELERİ TÜKENİŞİN KORKUSU”

Gelelim bitmeyen İstanbul seçimlerine. İstanbul’u kabullenememeleri gösteriyor ki AKP’de bir çöküş korkusu yaşanıyor. Milletin sandığa güveni örselenmektedir.

Milletin sandıktan ümidi kestiği yerde fırsatçılara gün doğar. AKP’li vatandaşlar bile rahatsız durumdan. Anadolu Ajansı’nın yayınları kesmesi bu ülkeye bir kumpas girişimidir. Nasıl bir senaryo yazıldı da o gece balkonda yaptığınız konuşma bu şekilde değişti.

“İktidar bilmelidir ki atadıkları isimler aracılığı ile seçimin tekrarlanmasına ilişkin bir karar AKP’nin ilk sandığa gömüleceği anlamına gelmektedir. Sayın Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Bunun dışında bir karar siyasi gaspçılık olur. Buna ne biz ne de aziz milletimiz müsaade etmez. Tarih Sayın Erdoğan’ı bir yol ayrımına getirdi. Ya darbeciler gibi olacak ya da seçimlerin sonucunu kabul edecek. Kibirden vazgeçin ve milletin kararını tanımamaktan vazgeçin.

YSK BU TUTUMUNDAN VAZGEÇMELİ

Muhalefet partilerinin bütün itirazlarını reddederken, AKP’nin usulsüz iddialarını kabul eden YSK bu tutumundan vazgeçmelidir. Unutmayın bugün size baskı yapanlar yarın sizi ortada bırakır. Tarih bunun örnekleriyle doludur.

EYALET SİSTEMİNİN TEMELLERİDİR

MHP Genel Başkanı’nın “İl Başkanları, İlçe başkanlarını atasın” sözleri eyalet sisteminin temelleridir. Sandıktan iktidara verilen mesaj gayet açık, “Zillet” dediklerinizden özür dileyin. Ahlaksız medya yapılanmanızı beslemekten vazgeçin. Milletin başına bela olan damadı görevden alın milletin verdiği mesaj budur.

DAVUL ERDOĞAN’IN OMZUNDA TOKMAĞI ORTAĞINDADIR

Sayın Erdoğan bizi çukura çekmeye çalıştı ama kendi düştü. Bir kez daha görüldü ki davul Erdoğan’ın omuzunda ama tokmak ortağındadır. Bu bizi ilgilendirmez tabi ama bu söylemler yüzünden bir partinin genel başkanı linç girişimi ile karşı karşıya kalmıştır. Linç girişiminin ardından yaşananlar ise bu ülkenin iktidar eliyle uçuruma yuvarlandığını gösteriyor.

İNEK HIRSIZINDAN KAHRAMAN ÇIKARMAK AHMAKLIKTIR

Benim evimin önüne gelenler serbest bırakıldı. Sayın Kılıçdaroğlu’na yumruk atan serbest bırakıldı. İnek hırsızından kahraman çıkarmaya çalışmak ahmaklıktır. Korkuyorum inek hırsızına türbe gibi ziyaretler başlayacak. Cumhurbaşkanı’na yakışan şehit cenazesine niye gidildi diye sorgulamak değil yapılan karşı durmaktır. Şu vatanda gidemeyeceğimiz bir yer mi var?

“SAĞDUYU SAHİBİ AKP’LİLER BU GİDİŞE DUR DEMELİ”

AKP’deki sağduyu sahibi arkadaşlarımızı kamuoyunda olmasa bile parti içinde bu gidişe bir dur demesi lazım. Seçinin ardından yapılan “Kızgın demiri soğutalım” çağrısını ümit verici bulmuştum. Hakaretleri bir kenara bırakıp 82 milyonun Cumhurbaşkanı olacağı umuduna kapıldık ama bugün gelinen noktada böyle bir şeyin olmadığını gördük. Kızgındı, soğuktu şu demiri bırakın artık elinizden.

İYİ Parti milli birlik ve ulusal uzlaşma adına atılacak her adıma destek vermeye hazır. Biz “Başka Türkiye yok” anlayışı ile çalışıyoruz. Bütün bu sayım, yeniden sayım süreciyle birlikte ekonomideki durumu gözden kaçırabileceklerini sanıyorlar. Zam yağmuru vatandaşın belini büktü. Hayat pahalılığı işsizlik olarak, işsizlik ise artarak devam ediyor. Millet marketlerden eli boş çıkıyor. Gerçek işsiz sayısı neredeyse 7 milyon. Türkiye tarihinin işsizlik rekorunu kırdılar, bu milleti aldattılar.

Damadın çıkıp durmadan masal anlatması milletin sabrını taşırdı. Açıkladıkları son paket ise soygundan öteye gitmemiştir. İYİ Parti olarak adaletsiz uygulamalara karşı çıkacağız. Her zaman söyledim Türkiye sizin 5 müteahhitinizden daha büyüktür.

İstanbul seçimleri için herkes bizim ağzımızdan çıkacakları bekliyor. Tüm canlı yayın araçları kapıda, gazeteciler bizi dinliyor. Ama malum televizyon kanalları ne yaptı. Canlı yayına geçmek için benim sözlerimin bitmesini bekledi. İşte bizden bu kadar korkuyorlar. Buradan 82 milyon vatandaşımıza çağrıda bulunuyorum. Ezanla, bayrakla, İstiklal Marşı’mızla meslesi olmayan herkesi İYİ Parti’ye davet ediyorum. Peşime düşün demiyorum, gelin birlikte yürüyelim”

Kaynak: Akşener: İnek hırsızından kahraman çıkarmak ahlaksızlıktır