Son Dakika Haberler

Aldan: Operasyonla ilgili soru işaretleri var

CHP'li Ömer Süha Aldan: "Rahmetli savcıda beş ateşli silah yarası varsa o zaman üç tanesi polisin demektir."

Aldan: Operasyonla ilgili soru işaretleri var
Okunma : 91 views Yorum Yap

Hükümet, DHKP-C’lilerin ve savcı Kiraz’ın ölümüyle sonuçlanan operasyonu ”başarılı” olarak nitelendirirken CHP’li Ömer Süha Aldan, ”Çatışmaya girecek bir terörist niye rehineye beş kurşun sıksın” diye sordu.

Taraf’a konuşan CHP Muğla Milletvekili ve eski savcı Aldan, operasyona ilişkin pek çok soru işareti olduğunu belirtti ve bunları şöyle sıraladı: ”Operasyon için teröristlerin direncinin çökmesini beklemek daha akılcı değil miydi? İçeriden ateş edildi biz de daldık girdik. Kamuoyuna yansıtılan bu. Bu doğru bir yöntem değil. İçeride patlama oldu onun üzerine girdik bu da doğru bir şey değil. Ayrıca el bombası patlaması olsa içerideki pencere çeperleri dışarı doğru çıkar. İçeriye muhtemelen bir ses bombası atıldığını düşünüyorum. Ama sorgulanması gereken bir nokta daha var. İki el silah sesi geldi, sonra içeri girdik. İki el silah sesi geldiyse aklıma şu gelir. Rahmetli savcıda beş ateşli silah yarası varsa o zaman üç tanesi polisin demektir. Mantık bunu gösteriyor. Savcıda 5 tane yara varsa üç taneyi kim sıktı. Biraz sonra çatışmaya girecek kişi cephaneyi niye boşa harcasın. Bunları yan yana getirdiğinizde başarılı bir operasyon diyemeyiz.”

Savcı Kiraz’ın Berkin Elvan olayını araştırdığını da belirten Aldan, şöyle devam etti:

”Değişik bir algı yaratmaya dönük ince bir operasyon. Seçim sürecine kadar benzer çok şey görebiliriz. Dünkü olayda en tuhaf olan da şu; İç İşleri Bakanı, Adalet Bakanı, Vali ve Emniyet Müdüründen ses yok. Başbakan ortada yok. İki teröristin olduğunu ve savcıda 5 kurşun yarası bulunduğunu ta Romanya’dan Cumhurbaşkanı açıklıyor.”