Son Dakika Haberler

Alevi Kitap Fuarı 15 Haziran’da açılıyor

Geçen yıl ilk kez düzenlenen Alevi Kitap Fuarı'nın ikincisi bu yıl 15-18 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Alevi Kitap Fuarı 15 Haziran’da açılıyor
Okunma : 118 views Yorum Yap

Fuar İstanbul Merdivenköy’deki Şahkulu Vakfı’nın sekiz dönümlük bahçesinde açılacak.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de ilk kez yapılan “Alevi Kitap Fuarı”nın ikincisi bu yıl 15-18 Haziran tarihleri arasında yapılıyor. Dört gün sürecek “2. Şahkulu Alevi Kitap Fuarı”na 40’a yakın yayınevi ve 30’un üzerinde yazar ve araştırmacı katılacak. Fuarda, imza günleri, söyleşiler, dinletiler ve masal anlatımları yer alacak.

Alevi-Bektaşi kitaplarını kapsayan “2. Şahkulu Alevi Kitap Fuarı” 15 Haziran Perşembe günü saat 13.00’te kapılarını kitapseverlere açacak. Aynı gün 12 bin kitabın, yüzlerce görselin ve süreli yayının bulunduğu “Şahkulu Bilgi Merkezi” de Alevilik ve Bektaşilik ile ilgili olarak araştırma yapan, yapmak isteyen kişilere hizmet vermeye başlayacak.

İstanbul Merdivenköy’deki Şahkulu Vakfı’nın sekiz dönümlük bahçesi üzerinde açılacak kitap stantlarında yaklaşık 40 yayınevinin Alevilik-Bektaşilik üzerine yayınladığı kitaplar yer alacak. Yayınevleri dışında fuarda Şahkulu, Karacahmet, Garip Dede, Pir Sultan Abdal, Sarıgazi Cemevi, Hubyar, Güvençabdal gibi Alevi kurumları da kendi yayınlarıyla yer alacaklar.

Dört gün sürecek ve her gün 11.00-21.00 arası açık olacak olan Şahkulu Alevi Kitap Fuarı’na çok sayıda yazar ve araştırmacı katılacak, yazarlar kitaplarını imzalayacak, söyleşiler yapacak. Fuar akşamları dinletilerin de yapılacağı 2. Şahkulu Alevi Kitap Fuarı’nda çocuklara masal da anlatılacak.

2. Şahkulu Alevi Kitap Fuarı 18 Haziran Pazar akşamı sona erecek.

Kaynak: Alevi Kitap Fuarı 15 Haziran’da açılıyor