Son Dakika Haberler

Altın Portakal’da TOMA krizi

51. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında, yarışma dışı gösterilen 'Asasız Musa' filminin gösteriminin yapılacağı AKM'nin arka bahçesinde, gösterim öncesi bir TOMA ve bir polis otobüsü bulunduğu görüldü. Festival yönetiminin araya girmesi ile TOMA ve polis otobüsü kısa sürede mekandan ayrıldı.

Altın Portakal’da TOMA krizi
Okunma : 90 views Yorum Yap

(soL-Haber Merkezi) Bu yıl 51’incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, Aydın Orak’ın yönettiği ‘Asasız Musa’ filmi yarışma dışı özel gösterimde seyirciyle buluştu. Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleşen gösterim öncesi film ekibi, üzerinde ‘Kobane’ yazılı siyah tişörtlerle sahneye çıktı. Seyirciler film ekibine alkışlarla destek verdi.

Kürt aydın Musa Anter’in hayatının anlatıldığı filmin gösterimi öncesi AKM’nin arka bahçesinde TOMA ve bir polis otobüsü göründü. Tepkilerin büyümesi üzerine festival yönetimi devreye girdi. TOMA ve polis otobüsü tepkiler üzerine kısa bir süre sonra mekandan ayrıldı.

Gösterim sonrasında düzenlenen söyleşide konuşan Orak, “Bu benim Musa Anter’i arayışımın filmi. Onu sorular sorarak anlatmak istedim. ‘Musa Anter kimdir’ sorusuyla ilgili herkes kendi cevabını bulsun diye böyle yaptım” diye konuştu.