Son Dakika Haberler

Amerikalı Kız Öğrenciye Tecavüz İddiası

Sarıyer’de oturan Amerikalı kız öğrenci I.D.S.’nin (22) tecavüze uğradığını belirterek, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvurmuş ve düzenlenen operasyonla şüpheli tutuklandı.

Amerikalı Kız Öğrenciye Tecavüz İddiası
Okunma : 87 views Yorum Yap

Amerikalı kız öğrenci I.D.S.’nin (22) tecavüze uğradığını belirterek polise başvurmuş ve düzenlenen operasyonla yakalanan şüpheli tutuklanmıştı. Polisin, şüpheli Birkan Y’ye 11 kilometrelik güzergahta 230 işyerinden alınan güvenlik kamerası kayıtları sayesinde ulaştığı belirlendi.

Gözyaşları içinde ifade verdi

Özel bir üniversitede okuyan Amerikalı öğrenci I.D.S.,  1 Mayıs akşamı saat 20.00 sıralarında  Sarıyer İlçe  Emniyet Müdürlüğü’ne giderek tecavüze uğradığını bildirdi. Bir gece önce kendisini yoldan alan siyah renkli minibüsün içinde bulunan bir şoför tarafından tecavüz edildiğini ve cep telefonunun gasp edildiğini söyleyip şikayetçi oldu. Gözyaşları içinde ifade veren I.D.S., “Cumartesi akşamı erkek arkadaşımla birlikte Mecidikeyeköy, Gülbağ’da bir arkadaşımızın evine gittik. Burada gecenin ilerleyen saatlerine 2 erkek 2 kız dört kişilik bir grup halinde eğlendik ve içki içtik. Daha sonra sabaha karşı erkek arkadaşım O,. ile  birlikte evden çıktık. Bir bankamatikten para çektikten sonra arkadaşım yanımdan ayrıldı. Ben yalnız yürürken bir minibüs yanıma yaklaştı. Bana bir şeyler söylüyorlardı ancak ben söylediklerini anlamadım. Bir süre yanımda ilerledi.  Sonunda kendi isteğimle araca bindim. Bir süre gittikten sonra ağaçların bulunduğu bir alana geldik. Direksiyondaki kişi, araçtan inerek arkaya yanıma geldi. Bu sırada araçta bulunan diğer kişi dışarı çıktı. Şoför bana tecavüz etti. Daha sonra tekrar direksiyona geçti” dedi.

Saçımdan tutup beni dışarı attı

Hareket ettikten kısa süre sonra şoförün kendisini saçından tutarak dışarı attığını söyleyen I.D.S., “Bir taksiye binerek  Sarıyer’e gittim. Araçtan indikten sonra yürüyerek evime vardım. Ne yapacağımı bilmiyordum. Arkadaşlarımı aradım. Bana polise gitmemi söyleyince karakola geldim” dediği öğrenildi.

Özel ekip bir günde aydınlattı

Amerikalı öğrencinin şikayeti üzerine  İstanbul Emniyet Müdürlüğü alarma geçti. Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği bünyesinde kurulan özel bir ekip konuyu araştırmaya başladı. Genç kızın otomobile bindiği bölgede 11 kilometrelik güzergahta 230  işyerinden alınan kamera görüntüleri titizlikle incelendi. Bu inceleme sonucu Amerikalı genç kızın bindiği siyah renkli minibüsün plakası tespit edildi. Bir şirkete ait olduğu tespit edilen aracı, o gece kullanan kişinin ismi belirlendi ve fotoğrafı  İ.D.S’e gösterildi. İ.D.S., kendisine  tecavüz edenin bu kişi olduğunu tespit edince,  operasyon için düğmeye basıldı.

Pazar gecesi gözaltına alındılar

Şişli’de Pazar gecesi düzenlenen operasyonda şüpheli Birkan Y.(23) gözaltına alındı. Bu kişinin ifadesi doğrultusunda olay sırasında yanında bulunan 17 yaşındaki C.K.’ da kısa süre sonra gözaltına alındı. Gasp Büro Amirliği’nde sorgulanan şüphelilerden Birkan Y’nin ifadesinde “Şirkete ait araçla rastgele dolaşıyorduk. Yolda bu kız denk geldi. Yanına yaklaşıp onu eve bırakabileceğimizi, söyledik. Ancak sarhoştu ve söylediklerimizi anlamıyor gibiydi. Bir süre sonra kendi isteği ile minibüse bindi. Biraz sohbet ettik. Onunla Fulya’ya gittik. Benimle kendi isteği ile birlikte oldu. Daha sonra minibüsten indi. Telefonunu araçta unutmuş” dediği öğrenildi.

“Sohbet ettik” dedi ama İngilizce bilmiyormuş

Bu arada, İngilizce bilmediği öğrenilen şüphelinin ifadesinde “Biraz sohbet ettik” demesi üzerine yöneltilen  “Hangi dilde, nasıl sohbet ettiniz?” sorusuna da yanıt veremediği belirlendi. Şüpheli Birkan Y’nin,  daha önceden kasten yaralama suçundan polise geliş kaydı bulunduğu öğrenildi.  Poliste işlemleri tamamlanan Birkan Y., tutuklanırken, yanında bulunan mahalle arkadaşı C.K. serbest bırakılmıştı.