Son Dakika Haberler

ANADOLU’DAN SARIYER’E KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

130 öğrenci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri için Belediye Başkanı Şükrü Genç’in davetlisi olarak Sarıyer’e geldi.

ANADOLU’DAN SARIYER’E KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ
Okunma : 181 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi’nin kardeş şehirleri Bitlis, Erzincan ve Çorum’dan 130 öğrenci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri için Belediye Başkanı Şükrü Genç’in davetlisi olarak Sarıyer’e geldi.

Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan öğrenciler, Sarıyer gezisine ilk olarak Ayazağa SAGEM’den başladılar. Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun ve Eğitim Danışmanı Selçuk Dereci’nin eşlik ettiği ziyaret sırasında Kardeş Şehir’lerden gelen öğrenciler, ev sahibi SAGEM’li öğrencilerle kısa zamanda kaynaştılar.

İstanbul tarihini yerinde öğrendiler

Ayazağa SAGEM’e yapılan ziyaretin ardından kilometrelerce uzak şehirlerden gelen öğrenciler tarihi yarımadayı gezdiler.

Okudukları kitaplardan, izledikleri filmlerden veya okulda gördükleri derslerden akıllarında kalan İstanbul’un tarihine kısa bir ziyaret gerçekleştiren öğrenciler, gördükleri mimari ve tarih karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Sultan Ahmet Meydanı ve Sultan Ahmet Camisi, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı’nı gezen öğrenciler, rehberlerin anlattıklarını pür dikkat dinlerlerken, bol bol hatıra fotoğrafı çektiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)