Son Dakika Haberler

Armutlu Riskli Alan Kararına Hayır Dedi!

Armutlu halkı mahallelerine sahip çıkmak için alana çıktı.

Armutlu Riskli Alan Kararına Hayır Dedi!
Okunma : 278 views Yorum Yap

Geçtiğimiz günlerde hükümet tarafından Riskli alan ilan edilip kentsel dönüşüm alanı olarak belirlenen Sarıyer’in Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Baltalimanı mahallerinin sakinleri bu karara karşı mahalle meydanında açık hava toplantısı düzenlediler.

FSM ve Baltalimanı halkının yoğun olarak katılım gösterdiği toplantıda her iki mahalle muhtarları ve mahallede aktif olarak çalışan mahalle dernek başkanı halka son durum ile ilgili bilgi verip bundan sonra yaşanacak süreci anlattılar.

FSM mahalle muhtarı Osman karaçam ve Baltalimanı mahalle muhtarı Ali Haydar Aslan ile birlikte mahalle dernek başkanı Fazlı Ceylan yaptıkları konuşmalarda mahalle adına birlik mesajlarında bulundular. Birlikte hareket etmeleri durumunda yapacakları tüm girişimlerde mahalleler ve mahallelerin gelecekleri adına daha hızlı ve olumlu sonuç alabileceklerini dile getirdiler. Bu vesile ile her hak sahibinin mutlaka muhtarlıklara beyanname vermeleri gerektiğini, açılacak itiraz dilekçelerine imza atamalarının önemli olduğunu. Tek başlarına yapacakları girişimlerin yeterli olmayacağını, birlikte olmadıkça sorunun daha da büyüyüp bize geri döneceğini belirttiler.

Yapılan açıklamalar sonrası mahalleden girişimler ve oluşturulacak komisyonlar için yetki toplantıya katılanlar bazında yetki isteyen muhtarlara ve dernek başkanlarına halk ellerini kaldırarak desteklerini belirttiler.

Otobüs son duraklarında yapılan ve halkın büyük bir katılım gösterdiği açık hava toplantısına mahalleli dışında, CHP Sarıyer Belediye meclis üyesi Nizamettin Günel ve Sarıyer’in diğer mahallerin muhtarları ve mahalle dernekleri de destek vermek için toplantıya katılım gösterdi.

Toplantı kurulan komisyonun açıklanması ile son buldu.

SARIYER GÖZLEM

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)