Son Dakika Haberler

Atina’dan Ankara’yı çok kızdıracak açıklama

Ankara ile Atina arasında yaşanan Kardak geriliminde yeni perde...

Atina’dan Ankara’yı çok kızdıracak açıklama
Okunma : 158 views Yorum Yap

Yunan Savunma Bakanı’ndan da Türkiye’yi çok kızdıracak bir açıklama geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Genelkurmay Başkanı Kardak’a çıkmak isteseydi çıkardı” açıklamasını değerlendiren Yunan Bakan, “Yunan adasına çıkamazlar. Buna karşı çıkılacaktır. Yunan adasına ayak basacak olanlar, geri dönecekler mi görürüz” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Yunan mevkidaşı Nikos Kocias’ın “Türk Genelkurmayı isteseydi de Kardak’a çıkamazdı” beyanına şöyle tepki vermişti: “Görevi çıkmak olsaydı çıkardı. Unutulmasın çıkacağımız zaman çıkmamız gereken yerlere çıktık.”

Çavuşoğlu dün yaptığı bir açıklamada da gerilimi tırmandıran Kocias’ın açıklamalarına ilişkin şunları söylemişti: “Esasen baktığımız zaman çok benzer yanlarımız var ama bir tane şımarık bir çocuğun bunların hepsini gölgelemesine de Yunanistan’ın her şeyden önce müsaade etmemesi lazım.”

Öte yandan, Bakan Panos Kamenos, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın Ocak ayı sonunda Kardak Kayalıkları’nı ziyaretinin ardından bölgeye giderek helikopterden denize çelenk bırakmıştı.

Kaynak: Atina’dan Ankara’yı çok kızdıracak açıklama

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)