Son Dakika Haberler

‘Avrupa’da olunca çok gürültü çıkıyor’ 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Brüksel saldırıları için "Avrupa’da olduğu zaman çok gürültü çıkıyor" dedi.

‘Avrupa’da olunca çok gürültü çıkıyor’ 
Okunma : 103 views Yorum Yap

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, TGRT Haber’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Brüksel’deki terör saldırılarına bakıldığı zaman Ankara ve İstanbul’da yaşanan saldırılarla ilintili olarak sizin ilk gördüğünüz fotoğraf nedir?” sorusu üzerine Çavuşoğlu, “DEAŞ terör örgütü sivilleri hedef aldı. Daha önce İstanbul’da iki kere olduğu gibi Ankara’da, Diyarbakır’da olduğu gibi sivilleri hedef aldı. Havaalanı ve metroda saldırılarını gerçekleştirdi” dedi.

“ÜÇ VATANDAŞIMIZ YARALANDI”

Daha önce İstanbul’da iki kere olduğu gibi IŞİD terör örgütünün yine sivilleri hedef aldığını belirten Çavuşoğlu, saldırılardan üç Türk vatandaşının etkilendiğini bildirdi. Çavuşoğlu, “Üç vatandaşımız da bu olaylardan etkilendi. İki tanesi yaralandı. Bir tanesi de bizim kendi ataşemiz, bir arka vagonda olmasına rağmen hiç yara almadan atlattı. Yaralılarımızın durumu iyi” ifadesini kullandı.

“ÇOK GÜRÜLTÜ ÇIKIYOR”

Çavuşoğlu“Avrupa’da olduğu zaman çok gürültü çıkıyor. Haklı olarak herkes tepki gösteriyor. Fakat her gün dünyanın çeşitli yerlerinde en az dünkü olayda hayatını kaybedenlerin iki üç katı insan ölüyor ama ses çıkmıyor” diyen Çavuşoğlu, terörün sadece Türkiye’nin de içinde bulunduğu coğrafyayla sınırlı olmadığına işaret ederek terör örgütü ve teröristlerin bulundukları yerde yok edilmesi gerektiğini, “Orada olsun, bana ne!” tavrının kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Kaynak: ‘Avrupa’da olunca çok gürültü çıkıyor’