Ayvalık’ta kadınlardan şortlu protesto
1 okunma

Ayvalık’ta kadınlardan şortlu protesto

ABONE OL
19 Eylül 2016 11:42
Ayvalık’ta kadınlardan şortlu protesto
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadri KAYA / AYVALIK (Balıkesir), (DHA)- İstanbul’da bir otobüste yolculuk yaparken şort giydiği için tekmeli saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi’ye destek veren Ayvalık Bağımsız Kadın İnisiyatifi, yaşanan olayı ve saldırganı şort giyerek protesto etti.

Şortları ile Pazar günü saat 18.00’de Ayvalık Cumhuriyet Alanı’nda bir araya gelen Ayvalık Bağımsız Kadın İnisiyatifi üyeleri, Maslak’ta geçtiğimiz günlerde hemşirelik yapan Ayşe Terzi’nin çalıştığı hastaneden çıkıp evine giderken bindiği otobüste, bir erkeğin saldırısına uğramasını protesto etti.

Kadınlar, Terzi’ye destek vermek amacıyla şort giyerken, grup adına açıklama yapan Zehra Tanrıverdi, “İstanbul’da şort giydiği için bir kadını tekmesiyle bayıltan zorba serbest. Ne garip bayram tatili boyunca gözaltındaki gazetecilerin ifadesini alacak savcı ve yargıç bulmayan adalet bu adam için çok hızlı hareket edip salıvermiş bugün. Devlet kadınları değil kadına şiddet uygulayanları koruyor. Bu kıyafetle sokağa çıksam taciz edilir miyim diye düşünmemek için Ayşegül Terzi’ nin sesi olalım, eşit yaşam hakkı için Ayşegül Terzi’nin sesi olalım. Ellerinizi bedenlerimizden çekin demek için, İstediğimi giyerim sana ne demek için istediğim saatte sokağa çıkarım demek için buradayız. Önceki gün bir erkek kadının şort giymesini istemediğinden dün ise bir erkek reddedildiği için şiddet uyguladı. Erkekliğiniz batsın. Kimsenin namusu olmayacağız” dedi.

Açıklamanın ardından protesto sona erdi.

 

 

Kaynak: Ayvalık’ta kadınlardan şortlu protesto – Gerçek Gündem

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP