Son Dakika Haberler

Aziz Kocaoğlu: Kılıçdaroğlu başarılı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu: "CHP'de genel başkanlık sorunu yoktur."

Aziz Kocaoğlu: Kılıçdaroğlu başarılı
Okunma : 54 views Yorum Yap

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu: “CHP’de genel başkanlık sorunu yoktur.”

CHP’nin 1 Kasım seçimlerinde en yüksek oy aldığı illerin başında gelen İzmir’in Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarılı olduğunu söyledi.

Seçimleri, partisindeki kongre taleplerini ve ülke gündemini Zaman’a değerlendiren Kocaoğlu, CHP’deki sorunun, genel başkan problemi olmadığını anlattı. Kocaoğlu, CHP’de seçimin ardından esen kongre rüzgarlarının sebebinin, partilerinin Türkiye’nin en demokrat ve köklü partisi olmasından kaynaklandığını belirtti.

Kocaoğlu, “Başka bir partide örgüt içi demokrasinin CHP’deki gibi çalışması mümkün değil. Biz hem eleştiri özgürlüğüne sahibiz, hem de parti disiplini içinde hizmet ederiz. Ben CHP’deki problemin kesinlikle genel başkan problemi olduğuna inanmıyorum. Genel başkan bu göreve hazır değildi, geldi, çalıştı. Türkiye’de en çok çalışan genel başkan oldu. Demokrasiyi kendi içine sindirmişti, örgüte de yansıttı. 7 Haziran ve 1 Kasım sürecinde partinin eksikliklerini tamamlayabildiğini, ekonomik projeleri oluşturabileceğini ve ülkeyi yönetebileceğini sergiledi. Kemal Bey’in izlediği değişim politikaları kesinlikle doğru ama eksikler var mıdır? Vardır. Belli konularda daha net, daha açık, risk alarak karar verilmesi gerekir mi? Gerekir.” diye konuştu.

BALKON MESAJLARI HAYATA GEÇİRİLMELİ

AK Parti’yi kutlayan ve Başbakan Davutoğlu’nun yaptığı balkon konuşmasının önemine değinen Aziz Kocaoğlu, “Orada demokrasinin korunacağı, geliştirileceği, hukukun üstünlüğü, korunacağı, ayrımcılık yapılmayacağı, ayrıştırma olmayacağı, hepimizin kardeş olduğu vurgusunu yapmıştır. Bu son derece önemli bir mesajdır. Bunun yapılması, Türkiye’de gerilen ortamını yumuşatacaktır. Sayın Başbakan’ın balkon konuşmasında verdiği mesajlar hayata geçerse ülke rahatlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

SAĞDAN DAHA FAZLA OY ALABİLİRİZ

Aziz Kocaoğlu, CHP’nin İzmir’de, yerel ve genel seçimlerde sağdan ve muhafazakârlardan oy aldığını, bunun Türkiye genelinde de yapılabileceğini belirtti. Bu konuda CHP’li belediye başkanlarına büykü görevler düştüğünü anlattı: “Partinin belediye başkanlığı olan yerlerde hiç kimsenin ötekileştirilmemesi, hizmetin eksiksiz yapılması gerekiyor. Zira seçmen, belediye başkanıyla partiyi birleştiriyor. Toplumun her kesimini kucakladığınızda, partiye katkı koyma olanağınız var.”

Kaynak: Aziz Kocaoğlu: Kılıçdaroğlu başarılı