Son Dakika Haberler

Bahçeli: Reina’nın güvenliği neredeydi?

MHP lideri Devlet Bahçeli, Reina saldırısını "15 Temmuz'un artçısı" olarak niteledi.

Bahçeli: Reina’nın güvenliği neredeydi?
Okunma : 720 views Yorum Yap

Bahçeli, “katliam sırasında mekanın onlarca güvenlik görevlisi nereye gitmiştir?” diye

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son dönemlerde artan terör olaylarına ilişkin olarak “Meydan okumalarla, kınamalarla terör örgütleri durmuyor” dedi.

Bahçeli, Reina katliamı için hükümeti eleştirdi, bazı sporular yöneltti.

İktidarın açıklamalarına benzer sözleri dikkat çeken Bahçeli,  “Reina saldırısı 15 Temmuz’un artçısıdır” dedi.

“Reina’da mezhep kavgası çıkarmak istenmiştir” diyen Bahçeli “FETÖ de yıllarca bunu yapmak istemiştir” ifadelerini kullandı.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

Milli vicdan, Türkiye’nin böyle gidemeyeceğini, huzur ve güvene ulaşamayacağını, ittifak ve infial içinde teyit etmektedir. Ne olmuştur da ülkemiz ateş çemberine düşürülmüştür. Yanlış nerede, iradesizliğin failleri kimlerdir?

Aziz vatana teröristler nasıl yuvalanmıştır. Türkiye’den yeni bir Suriye çıkarma arayışı hızla sürerken gafletle geçireceğimiz bir saniyemiz bile kalmamıştır.

DAYANACAK TAKATİMİZ KALMADI

Güvenliğimiz budanmakta, geleceğimiz buharlaşmaktadır. Milli bekamız karanlık ellerce boğulmaktadır. Dayanacak takatimiz kalmamıştır. Meclis parti gurubumuzun 2017’deki ilk toplantısında terörizmin Türkiye’deki amaç ve eylemleriyle birlikte son gelişmeleri de kapsamına alan siyasi değerlendirmelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Değerli milletvekilleri, hiç şüphesiz 2016 yılı hain saldırılar ve suikastlara kurban gitmiştir. Yeryüzünün en aşağılık türleri 2016’da ölüm ve şiddet saçmışlardır. Türklük ve Türkiye düşmanları sivrilmiştir.

Terör bir insanlık suçudur, bunda her merhamet sahibi insanımız hemfikirdir. Kiralık katiller sürüsü 2016 yılını zindana çevirmişlerdir. Teröristler kimi zaman bombalarla, kimi zaman silahlarla masumları ve güvenlik görevlilerimizi katletmişlerdir.

“HEDEF MİLLİ BİRLİĞİMİZ”

Hedef Türkiye’dir, milli birlik ve kardeşliğimizdir. Düşman çevreler FETO’yu, IŞİD’i, PKK’yı ve DHKP-C’yi infaz ve yıkım için görevlendirmişlerdir. Terörün bataklığını kurutmak kadar bunları destekleyen asıl suçlularla hesaplaşmak mecburi hal almıştır. İstenen, dayatılan, amaçlanan nelerdir?

BİR YOL BULMALIYIZ

Varılması planlanan yer neresidir? Bu soruların cevaplarını stratejik bir konsept ve milli bakış çerçevesinde bulmak zorundayız. Meydan okumalarla, kınama açıklamalarıyla bu hainler geri adım atmıyor, kınamalar bir işe yaramıyor. Klasikleşmiş uygulamarla terör örgütleri durmuyor. Bunları imha etmek için ya bir yol bulmalıyız, ya bir yol yapmalıyız.

Hepinizi şu kahredici terör bilançosunu incelemeye davet ediyorum. 20 Temmuz’dan bu yana aralarında 600 askerimizin, 383 polis ve bekçimizin, 65 korucumuz dahil 1080 evladımız şehit olmuş, 663 kardeşimiz hayatını kaybetmiştir.

ANALAR AĞLAMAYACAKTI DEĞİL Mİ?

Yalnızca 2016 yılında toplam şehit sayımız 839’dur. Sorarım sizlere, bu tablo milli bir yıkım değil mi? Terör bitiyor, analar ağlamayacaktı değil mi? Dağlardan korkusuzca kardelenler toplanacaktı değil mi? Böyle söylenmiyor muydu? Türkiye hangi ara bu tuzağa düştü, hangi söz ve bahanelerle izah edilecek?

TEDBİRİ ALACAK VATANDAŞ MI DEVLET Mİ?

İçimiz yanıyor, öfkemiz kabarıyor, yine de “Ya havle” diyoruz, metanetimizi muhafaza etmeye çalışıyoruz. Nereye kadar? Cinayetler ne zaman son bulacak? Bir Başbakan Yardımcısı “Vatandaşlarımız tedbirli olsunlar ama korkmasınlar” diyor, hiçbir millet evladı hiçbir zaman korkmayacak, hiçbir terör örgütü de korkutamayacak; ancak gerekli tedbirleri alacak olan vatandaşlarımız mı yoksa bu devlet mi?

“AMACIMIZ ELEŞTİRİ OLSAYDI…”

Amacımız eleştiri olsaydı yerden yere vuracak birçok konu çıkarırdık, yoğun tartışma ve polemikler hiç kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Terörizme karşı teşkil eden ortak akıl hasar alacaktır. Bizim buna hiç hevesimiz yoktur.

Zehir yudumlasak da kızılcık şerbeti içtik diyeceğiz. Ve de hep birlikte engel olmazsak altımızdan kayıp giden bir vatan olduğunu açık seçik görmeliyiz. Bombalar dil, din, köken ve yöre farkı gözetmeksizin patlatılmaktadır. O halde karşımızda yayılan husumet yangınını söndürmek ertelenemez bir ihtiyaçtır.

Bunlar akılsızlıktır, buna sonuna kadar varız, hazırız. Yedi düvele yenilmedik, terörizme de boyun eğmeyeceğiz. Nice düşmanları mağlup ettik, nicelerini tarihe gömdük. Aynısını bir kez daha başarırız. Hain ve destekçileri kudursalar da, katliamlar da yapsalar bu büyük devletin sırtını yere getiremeyecekler. ”

RENİA 15 TEMMUZ’UN ARTÇISIDIR

Reina katliamı sözün ve insanlığın bittiği noktadır. Yabancı bir ajansın haberine göre saldırıyı IŞİD üstlenmiştir. Henüz kendisi ele geçirilememiştir. Bu terörist saldırının El Bab’la ilişkili olsa da Suriye’deki yeni görüşmelerle de ilgilidir. IŞİD maşadır. Batı’nın şiddet aparatıdır. Reina saldırısı 15 Temmuz’un artçısıdır.

Türkiye’ye musallat olan terör örgütlerinin gövdeleri aynı, dalları farklıdır. MHP sonuna kadar TSK’nın destekçisidir. Türkiye’nin elini kolunu tutan, teröristleri azdıran güçlere 79 milyon şamarı indirecektir. Terörle mücadelede kesinlikle bir ve beraber olmalıyız.

7 DAKİKA GÜVENLİK NEREDEYDİ

Kafalarda oldukça fazla soru işareti belirmiştir. Terörist ölüm yağdırırken kimse neden müdahele etmemiştir, terörist nasıl kaçabilmiştir. 7 dakika boyunca güvenlik neredeydi? Bu sürede mekanın onlarca güvenlik görevlisi nereye gitmiştir?

Herkesin gözü önünde terörist nasıl kaçabilmiştir? Ortaköy yanarken bu terörist nasıl ortadan kaybolmuştur? Polis kontrol noktaları boşuna mı kurulmuştur? İşbirlikçiler yardım ve yataklık yapanlar hakkında bir ipucu bulunmuş mudur? Silahlı ve bombalı alçaklar hedeflerine kilitlenip keşif anından saldırı pozisyonuna geçesiye kadar serbestçe dolaşırken güvenlik ve istihbarat kurumları neyle uğraşmaktadır?”

Kadermiş deyip sineye mi çekelim? Ayrışmanın çarkına nasıl olur da kapılırız. Ölümlere ‘oh olsun’ demek akçaklıktır. Klaveyenin arkasına saklanan insan müsvettelerinin yazdıkları hiçbir değerimizle örtüşmemektedir.

FETÖ DE BUNU HEDEFLEMİŞTİ

IŞİD’ın bir hedefi de halkı bölme çabasıdır. Reina’da mezhep kavgası çıkarmak istenmiştir. FETÖ de yıllarca bunu yapmak istemiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)