Son Dakika Haberler

Bakan Faruk Özlü’den cam filmi açıklaması

Bakan Faruk Özlü, cam ilmi konusunda açıklamalarda bulundu.

Bakan Faruk Özlü’den cam filmi açıklaması
Okunma : 51 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, araçlarda cam filmi kullanımıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Bakanlık olarak görüşümüz Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde cam filmi yasağının kaldırılmasından yanadır” dedi.

Hürriyet gazetesinden Umut Erdem‘İn haberine göre, Bakan Faruk Özlü, şunları kaydetti:

“YASAĞIN KALKMASINDAN YANAYIZ”

“Taşıt camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları (cam filmi) yapıştırılması, 18 Temmuz 1997 tarihinden beri yasaklı bulunmaktadır. Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik’te (AİTM) 26 Ekim 2016’da yapılan düzenleme bahse konu durumu etkilemediğinden cam filmi yasağı, ilgili mevzuat gereği halen devam etmektedir. Bakanlık olarak görüşümüz Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde cam filmi yasağının kaldırılmasından yanadır. ”

 “HİÇBİR ZAMAN SERBEST OLMADI”

“Cam filmi ile ilgili trafik denetimlerine ve cezai işlemlere yasal dayanak oluşturan, trafikteki tüm araçları kapsayan ve İçişleri Bakanlığı’nca yürütülen Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin söz konusu maddesi ülkemizde öncelikle uygulanmakta olup, anılan madde gereğince araçlarda cam filmi uygulaması hiçbir zaman serbest olmamıştır. ”

Kaynak: Bakan Faruk Özlü’den cam filmi açıklaması

besiktasbelediyesi