Son Dakika Haberler

Bakan’ın heyetinde bir FETÖ’cü çıktı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ABD’de birlikte FETÖ’yü anlattığı Washington Büyükelçiliği Basın Müşaviri Fatih Öke KHK ile memuriyetten ihraç edildi. Fatih Öke’nin, ‘FETÖ’cü olduğu öne sürüldü.

Bakan’ın heyetinde bir FETÖ’cü çıktı
Okunma : 213 views Yorum Yap

Sözcü / Kamil Elibol – Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, Fetullah Gülen’in iadesi için gittiği ABD temaslarında yer alan Türk müşavir, FETÖ’cü çıktı.

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği Müşaviri Mehmet Fatih Öke, 29 Ekim’de yayınlanan KHK ile memuriyetten ihraç edildi. Bozdağ’ın 25-28 Ekim tarihleri arasında Washington’da yaptığı resmi ziyarette kendisine eşlik eden Öke, Bozdağ’ın Türkiye’ye dönmesinin ardından devlet memurluğundan çıkarıldı.

Öke’nin Gülen’in iadesi temasları sırasında eşlik ettiği heyette, Adalet Bakanı Bozdağ’ın yanı sıra, AKP’li Meclis Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, komisyon üyesi Hakkı Köylü, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve MHP İstanbul Milletvekili Faruk Aksu da vardı.

Fatih Öke daha önce MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu’nun müşaviri olarak görev yapmıştı. Washington’a atama kararnamesinin altında ise, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç’ın imzası bulunuyordu.

PERİSCOPE’DEN YAYINLADI

Bozdağ, 27 Ekim’de ABD Adalet Bakanı Lonetta Lynch ile bir araya gelerek Gülen’in iadesi için delil dosyasını sundu. Daha sonra Washington Büyükelçiliği’nde basın toplantısı düzenledi. Kadrosu Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde bulunan Büyükelçilik Basın Müşaviri Fatih Öke de Bozdağ’ın basın toplantısını “Periscope” aracılığı ile canlı yayınladı. Öke, 2014 yılında “İstisnai kadro” kontenjanından Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne atandı ve aynı yıl Washington Büyükelçiliği’ne Basın Müşaviri oldu.