Son Dakika Haberler

Baltalimanı’nda feci kaza. 1 çocuk öldü!

Baltalimanı mahallesinde parka giren araç 2 çocuğu ezdi.

Baltalimanı’nda feci kaza. 1 çocuk öldü!
Okunma : 224 views Yorum Yap

Sarıyer Baltalimanı Mahallesi Sezer sokaktan yokuş aşağı hızla inen bir araç, viraja hızlı girince direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sonunda bulunan çocuk parkına daldı.

Bu sırada parkta oyun oynayan iki çocuğa çarpan ve korkuluklara vurarak duran aracın yaraladığı 2 çocuktan 2,5 yaşındaki Elif Nur Öztürk kaldırıldığı hastanede hayatın kaybetti.

Yaralı olarak hastaneye kaldırılan 4 yaşındaki diğer Murat Erdoğan ise tedavi altına alındığı ve hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

İstinye devlet hastanesi ve Şişli Etfal hastanesine kaldırılan çocuklardan 2,5 yaşında olan ve İstinye devlet Hastanesi acil servisine kaldırılan Elif Nur Öztürk tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, Şişli Etfal hastanesinde tedavi altına alınan çocuğun bacaklarından yaralandığı ve durumunun iyi olduğu belirtildi.

İddialara göre 50 yaşlarında olan araç şoförü Hüseyin Edinç alkol testinde alkollü çıktığı belirtilirken kaza sonrası olay yerine gelen mahalle sakinleri şoförü linç etmek istedi, polis ekiplerinin havaya ateş ederek şoförü öfkeli halkın elinden alarak göz altına aldığı açıllandı.

Görgü tanıklarının aktardığı bilgilere göre yokuş aşağı hızla gelen aracın bilinmeyen bir nedenden direksiyon hakimiyetini kaybettiği ve hızla parkta oyun oynayan çocukların arasına daldığı aktarıldı. Spor aletlerine ve parkın korkuluk demirlerine vurarak duran araç çocuklardan birini aracın altına aldığı, hayatını kaybeden talihsiz Elif Nur’un ise spor aletlerinin altında kaldığı şeklinde bilgi veridiler.