Site icon

Başbakan: Allah bizden yana

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında konuştu.

Yıldırım’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Ak Parti hareketinin bir erdemliler hareketi olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Ak Parti geçmişten aldığı tecrübeyi geleceğe taşıyan bir Türkiye partisidir.

Değerli kardeşlerim savunma sanayine aktardığımız kaynak miktarı 30 milyar dolar. Yerlileştirme ve millileştirmeye önem verdik. İnsansız Hava aracımızı yapabiliyoruz. Milli Piyade Tüfeğimizi yapıyoruz. Bölgesel uçak projesini yapıyoruz. Kısacası savunma sanayinde yerlilik oranını bugün yüzde 60’ın üzerine çıkardı. Gelişen Türkiye’nin geldiği nokta bu.

Güçlü millet güçlü ordu ile ayakta durabilir. Dostlarımıza güven düşmanlarımıza korku salıyoruz.

Türkiye bölgesinde güçlü olmak ve güçlü kalmak zorundadır. Etrafımızda bize bel bağlamış ülkeler var. Cuma günü okullar tatile girdi. 18 milyon yavrumuz karnelerini aldılar. Onları yıl boyunca yetiştiren 1 milyona yakın öğretmenimiz de tatile girdi. Gözlerimi açtığım İstanbul’da Piri Reis İlkokulu’na gittim. Orada çok güzel anlar yaşadım. Büyükşehir’e gelip öğrenci olmanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha hatırladım.

ANISINI ANLATTI

Ortaokula giderken öğretmen okuluna gitmeye karar verdim. Bunun için öğretmen yatılı okullarına müracaat ettim. Bana gerekli evrakları vermediler. Bana müdürüm dediki sen öğretmen mi olacaksın dedi. Kağıdı aldı yırtıp attı. Beni görmüyormusun? Neden öğretmen olacaksın dedi. Yani geleceğimi o günkü ortaokul müdürüm değiştirdi. Anne baba çocukların hayatını şekillendiriyor ama öğretmenlerimiz çocukların gelecek ufkunun şekillenmesinde büyük emeği var. Pazar günü ilk defa Çankaya Köşkü’nde 81 ilden öğretmenlerimizle beraber iftar yaptık.

Türkiye’nin her bölgesinde güçlü parti olmanın gururunu yaşıyoruz. Akdeniz’i Karadeniz’den ayrı tutmadık. Hiçbir bölgeyi şehri ilçeyi asla diğerinden ayırmadık. Bu yüzden Ak Parti bütün Türkiye’nin partisidir. Ak Parti sadece oy verenlerin değil her vatandaşın hkukunu korumayı esas edinmiştir. Grup toplantılarımızın hepsinde vurgumuz nedir İşimiz Hizmet Gücümüz Millet dedik. Bütün icraatlarımızda demokrasi önceliğimiz oldu. Bundan sonra da aynı istikamette yürümeye devam edeceğiz.

Gençler evelallah Allah da bizden yana millet de bizden yanadır hç merak etmeyin.Türkiye büyüyor Türkiye kalkınıyor etrafımızdaki bütün tehlikelere rağmen her ülkede büyüme rakamları ekside olmasına rağmen Türkiye bu yıl dünyanın en hızlı büyüyen ilk 5 ülkesinden biri olmayı başardı. Bütün bu umut verici gelişmelerin arkasındaki sır iki kelimede gizli Güven ve İstikrar! 2023 hedeflerine emin adımlarla gidiyoruz.

Değerli kardeşlerim bundan sonra yapacaklarımız bununla sınırlı değil. Hükümet olarak daha fazla üreteceğimizi söylemiştik. İlgili bakanlarla bir araya geldik ve Ekonomik koordinasyon kararları aldık. Yakında bu kararları meclise getireceğiz. Pastayı büyütüp adilce paylaşan bir ekonomi…

Son 14 yılda Türkiye’de her alanda olduğu gibi tarımda da önemli çalışmalar yapıldı. Fiyatlarda çiftçimizin aleyhine bir gelişme olursa Tarım Bakanımız hemen gerekli önlemi alacaktır. Bu dönemde çifitçiye verdiğimiz desteklerde değişikliğe gidiyoruz. Çiftçimizin ihtiyaçlarını geliştirmeye başlayacağız. Gübrede KDV’yi ortadan kaldırıyoruz. Amonyum Nitrat’ı yasakladık biliyorsunuz bu hain terör örgütü insanları öldürmek için kullandı.

Diğer değinmek istediğim konu ekonomik büyümedir. Türkiye kesintisiz büyümeye devam ediyor. Türkiye ekonomisi kırılgandır diyenlere selam olsun Yapacağınız her türlü alavare dalavare Türkiye’nin büyümesini engelleyemez. AB ülkeleri eksi büyümede, Amerika büyümüyor. Bütün vatandaşlarımız rahat olsun Türkiye’nin önünde aydınlık bir gelecek var. Bu gelişmeyi durdurmak isteyen iç ve dış güçler önümüze terör belasını sokuyor.

Vatandaşımız bunların çirkin yüzünü gördü. Bölgede artık vatandaşımız hükümetin ve devletin yanında. Ramazan’da partililerimizde doğu ve güneydoğuda gönül köprüleri kurduk.

OPERASYON BİTTİ 

Yapacaklarımızdan bir tanesi teröre mali destek veren belediyelerin hesabını görmek. Devletten parayı alacaksınız yol için kanalizasyon için bu kaynakları çeşitli yollarla terör örgütüne göndereceksiniz. Dağa lojistik destek yapacak sonra da demokrasi diyeceksiniz. Bunu yapacağınıza ey hemşehrilerim biz hata yaptık deyin milletimizin bağrınıza dönün. Marifet Yüksekova’daki havalimanı inşaatını 90 kere yakmak değildir.

Operasyonlar bitti ikinci adım fiziki yenileme çalışmalar başladı. En güzel yöresel mimariyi yansıtan evler olacak.

Exit mobile version