Son Dakika Haberler

Başbakan canlı yayında ağladı

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili açıklama yaptı.

Başbakan canlı yayında ağladı
Okunma : 92 views Yorum Yap

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili açıklama yaptı. Muhalefete teşekkür etti.

Yıldırım’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Bu kalkışma ülkenin sahip çıkma iradesiyle başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Millet bedel ödemesin, gerekirse biz beden ödeyelim’ diyerek ortaya koyduğu irade ve milletimizin olayı sükunetle karşılayıp gereken adımların geciktirmeden atmasının büyük bir katkısı vardır.

Her şeyden önce bu olay kamuoyuna mal olduğu andan itibaren bizimle temasa geçen CHP, MHP, HDP yöneticileri bunun başka bir şey olduğunun burada parti hesabının yapılamayacağının, bu girişimin karşısında olduklarını, hükümete her türlü desteği verme konusunda hazır olduklarını ifade ettiler. Biz de kendilerine teşekkür ettik, ‘Sizin desteğiniz görüş farkı gözetmeksizin herkesin meydanlara inmesini ve demokrasi nöbetine dahil olmalarını’ istedik ve kabul ettiler. Bu asil davranışlarından dolayı milletim adına teşekkür ediyorum.

Bir başka teşekkürüm basınadır. Böylesine olağanüstü bir durumda Türk milletine yakışır bir yayın anlayışıyla darbenin asla ve asla meşruiyet kazanamayacağını ve bunun Türkiye’nin geleceğine darbe olduğu tezinden hareketle milli bir duruş sergilediler.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Yıldırım 12 yaşındaki torunuyla yaşadığı diyaloğu anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

Başbakan Binali Yıldırım Darbe girişimine ilişkin yaptığı açıklamada, “Benim 12 yaşındaki torunum, “Dede bunlar bizim askerlerimiz değil mi? Niye insanları öldürüyorlar” dedi. Ben buna cevap veremedim. Cevabı vereceğiz. Öyle bir vereceğiz bütün dünya görecek” diyerek gözleri dolu, duygulu anlar yaşadı.

İDAM GELECEK Mİ?

Vatandaşlarımızn idam isteği bizim için emirdir. Ancak aceleci karar vermek yanlıştır.

Kaynak: Başbakan canlı yayında ağladı