Son Dakika Haberler

Başbakan: Uzlaşma kapısı aralandı

Başbakan Yıldırım, "Pazar günü uzlaşma kapısı aralanmıştır. Bu zemini koruyacağız" dedi.

Başbakan: Uzlaşma kapısı aralandı
Okunma : 146 views Yorum Yap

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Yıldırım’ın konuşması tekbir sesleri ile kesildi. Bir gup “Allahu Ekber” sloganları attı.

Başbakan Binali Yıldırım, partililerin “İdam, idam” sloganlarına “O teröristbaşı hak ettiği cezayı mutlaka alacak” karşılığını verdi.

Yıldırım’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

UZLAŞMA KAPISI ARALANDI

7 Ağustos bir milattır. Çanakkale ve İstiklal ruhu Yenikapı’daydı. Mustafa Kemal Atatürk ve Nazım Hikmet’te oradaydı. Biz hepimiz oradaydık. Biz orada İstanbul kadar muhteşemdik. Dünya büyük bir mesaj verildi. Pazar günü uzlaşma kapısı aralanmıştır. Bu zemini koruyacağız. 25 gündür meydanlardaki çığlımızı duymayanlar, pazar günü birliğimizi gördüler. FETÖ lider Gülen, pazar günü milletin gücünü gördü.

Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde 5 milyon vatandaşımız darbecilere karşı çıktı.

Cumhurbaşkanımız da, Meclis Başkanımız da, CHP Genel Başkanı da, MHP Genel Başkanı da, Genelkurmay Başkanı da oradaydık. Aydınlarımız, sanatçılarımız, bilim insanlarımız, kanaat önderlerimiz, sporcularımız da oradaydı. İşçimiz, iş verenimiz, memurlarımız, amirlerimiz vardı. 79 milyon vatan evladıyla hep oradaydık.

BURAYA GELECEK, HESAP VERECEK

O terörist başı Türkiye’ye gelecek, hesap verecek. Türkiye’yi bombalatan, Meclis’i bombalatan, Türkiye’nin silahını Türk insanına doğrultan o adam hakettiği cezayı mutlaka alacak. O din bezirganından, o hayasız yalancıdan, o eli kanlı katilden mutlaka hesap sorulacak.

Buradan bir kez daha, Cumhurbaşaknımıza, Meclis Başkanımıza, CHP ve MHP Genel Başkanları Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Her görüşten tüm vatandaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ey şehitler, size söz veriyoruz; Bu aziz vatanı namert ve kalleşlere çiğnetmeyeceğiz. Size söz veriyoruz; rengini temiz kanımızdan alan al bayrağımızı hiçbir zaman indirmeyeceğiz. Hiçbir ihanet şebekesi, terör örgütü birliğimizi, beraberliğimizi bozamayacak. Ruhlarını 1 dolar karşılığında satan müptezellere Türkiye’nin ruhunu teslim etmeyeceğiz.

15 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK

Darbe teşebbüsünün hemen arkasından Merkez Bankası faiz düşürmeye devam etti ve ekonomiye güveni teyit etti. Darbe günü herkes panik olacak, kıtlık olacak, para çekme makinalarında para kalmayacak diye propaganda yaptılar. O gün hiçbir sıkıntı yaşanmadan devam etti. Borsa saldırıya rağmen çalıştı. Merkez Bankası piyasaya para bile sürmedi.

Hem darbeyi önledi, hem de piyasaya para verdi. Böyle milletin alnından öpülür. Darbeden sonraki 10 günde, 11 milyar doları Türk parasına çevirerek kan verdiniz, can verdiniz. Dolar kuru, Euro, bütün kurlar sadece uçak krizinde meydana gelen dalgalanmayı gördü. Borsa yükselmeye devam ediyor. Yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Konut kredilerinde faizi düşürmek için çalışmalara başladık.

Tüketici kredilerinde taksit sayısını artıracağız. Vatandaşlarımızın ödeme şartlarını daha da rahatlatacağız. Öğretmen, polis adaylarımıza müjde veriyorum. Önümüzdeki günlerde MEB yeni öğretim yılı için 15 bin sözleşmeli öğretmen alacak. Ayrıca, İçişleri Bakanlığımız 10 bin yeni polis alacak. Gençlerimizi bu şerefli mesleğe gitmeleri için çağrı yapıyorum.

Ekonomi yönetimimiz, tasarrufları artırmak, ihracatı teşvik için yeni kararlar aldı. Yatırımcı önündeki engelleri kaldırıyoruz. Bireysel emeklilik sistemini otomatik hale getiriyoruz. Plan Bütçe Komisyonu’na geliyor. Böylece bu sistemle önümüzdeki yıllarda en az 90 milyar tasarruf sağlayacağımızı hesap ediyoruz. Tasarrufları artırmak, büyük yatırımlar için Türkiye Varlık Fonu’nun kurulması için tasarıyı Meclis’e gönderdik.

14 AĞUSTOS’U BEKLEYİN DİYOR

FETÖ “14 Ağustos’u bekleyin” diyor çünkü 14 Ağustos AKP’nin Türkiye’ye efsaneler yazan AK Parti’nin 15. kuruluş yıldönümü.

Kaynak: Başbakan: Uzlaşma kapısı aralandı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)