Son Dakika Haberler

Baykal: Kaseti Erdoğan ve Kılıçdaroğlu aydınlatmalı

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmesine yol açan "kaset" iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Baykal: Kaseti Erdoğan ve Kılıçdaroğlu aydınlatmalı
Okunma : 125 views Yorum Yap

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal CNN Türk’te Tarafsız Bölge’de Ahmet Hakan’ın programında gazeteciler Nedim Şener, Hande Fırat ve İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladı.

Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Baykal, İsmail Saymaz’ın kendisine yönelttiği “Bugün iktidar size karşı yapılan kaset komplosunu cemaatin yaptığını söylüyor. Size göre komploda cemaat parmağı var mı?” sorusuna “Bir şey söylemek için elde kanıta ihtiyaç var. O günkü yüksek siyasi iradenin talimatı, onayı, kararı olmadan böyle bir iş yapılamaz. Ben bu kanaatimi ilk gün söyledim, bugüne kadar o kanatimi değiştirecek hiçbir somut gelişme sağlanamadı. Gizli tanık ifadeleri gibi iddiaların doğru olmadığını ben biliyorum. Bununla ikna olmuyorum. İkna olmaya hazırım. Hükümet somut bir şey getirsin. Cemaat demekle olmuyor. Ya bir itirafçı ya da bir delil bulsun. Bu konuyu aydınlatacak iki isim vardır. Biri zamanın başbakanıdır. Çilingirden yürüyerek halletmeye çalışıyorlar. Bu iş çilingirle olmuyor. Çilingirin dediklerinin doğru olmadığını ben biliyorum. Bu işi çözmek istiyorsanız sorarsınız başbakana, yukarıdan aşağıya inin, aşağıdan yukarıya çıkmaya çalışmayın. Bir de Sayın Kılıçdaroğlu’na sorulsun. Çünkü o, başbakanın o kaseti seyrederken görüntüsünü izlediğini söyledi. ‘Gözlüğünü takıp’ diye anlattığı, gördüğünü iddia eden ana muhalefet partisi başkanı var” şeklinde yanıt verdi.

“Siz sordunuz mu Kılıçdaroğlu’na?” sorusuna da yanıt veren Baykal, “Bu benim meselem değil” cevabını verdi.

Baykal’ın açıklamaları şöyle:

 

Kaynak: Baykal: Kaset iddialarını aydınlatacak iki isim Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’dur

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)