Son Dakika Haberler

BBP konusunda Bahçeli’nin dediği oldu.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, BBP'nin seçime AKP listelerinden gireceğini açıkladı.

BBP konusunda Bahçeli’nin dediği oldu.
Okunma : 130 views Yorum Yap

24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifak’ında yer alacak BBP’nin göstereceği adaylara AKP listelerinde yer verilecek. MHP Lideri Devlet Bahçeli, ittifakta BBP’nin olmasını istemiyordu. BBP, adaylarının AKP listesinde yer alması formülü ile ittifakta yer buldu.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, BBP’nin seçime AKP listelerinden gireceğini açıkladı. BBP, Cumhur İttifakı’nda seçime girecek. AKP Sözcüsü Mahir Ünal, “Pazarlık olmadan karar verdik” dedi.

Ünal’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Dün itibarıyla basına yansıyan ittifak söylentilerinin bugün başlamadan krizlere boğulduğunu gördük. Bir ittifakın gerçek anlamda mutabakat olabilmesi için toplumsal ve siyasal desteği olması gerekir.

Milletin gözü önünde cereyan etmeyen ittfaklar ancak bir pazarlık ve masa başı tezgah olarak değerlendirilir. Kişisel hesaplarını görme peşinde olan sözde siyasetçilerin yaptıkları pazarlıkları siyasi ahlakın bir parçası olarak görmüyoruz. Cumhur İttifakı bu miletin ta kendisidir. Bu ittifakın lideri de milletin adamıi milletin adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

CHP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI

Biz şu anda kendi ittifaklarımızı oluşturuyoruz. Seçime yönelik hazırlıklarımızı yapıyoruz. Son 15 günde ana muhalefet kanadında olup bitenler, cumhurbaşkanlığı adayı gösterme, milletvekili gönderme… Türkiye’nin gündemini ve siyasetini rehin almaya hakları yok. Bizim sorumluluklarımız var, Türkiye’ye dair hayallerimiz var. Biz bunlarla ilgiliyiz.

BAHÇELİ’NİN 100 BİN İMZA İDDİASI

Bu konuda Sayın Bahçeli’nin hassasiyetine katılıyoruz.

BBP ittifakta istenmiyordu

AKP-MHP arasındaki ittifak heyetinde yer alan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, ittifaka BBP’nin dahil olup olmamasına ilişkin yaptığı açıklamada “MHP olarak çok uygun olmayacağını düşünüyoruz” demişti.

Destici: Sadece bir siyasi parti değiliz

BBP lideri Mustafa Destici, MHP’nin bu açıklamasına “Bu konuda düşüncelerimizi sizinle paylaştık. Cumhur İttifakı içerisinde olduğumuzu söyledik. Yalnız bazı kavramlar üzerinde daha net şeyler söylememiz gerekiyor. Bu Büyük Birlik Partisi 25 yıllık bir siyasi harekettir. Dikkat edin, bizler sadece bir siyasi parti değiliz biz dinamik bir siyasi hareketiz. Bu yüzden Büyük Birlik Partisi olumlu enerji üreten ve sinerjisi de olan bir harekettir.

Kaynak: BBP konusunda Bahçeli’nin dediği oldu