Son Dakika Haberler

Belediye’den Noel Tatili!

CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç bir ‘ilke’ daha imza attı ve Maltepe'de Noel tatili kararı aldı.

Belediye’den Noel Tatili!
Okunma : 109 views Yorum Yap

CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç bir ‘ilke’ daha imza attı ve Maltepe’de Noel tatili kararı aldı.

Almanya’da yaşadığım yıllarda göçmen, azınlık olmanın ne anlama geldiğini öğrendim. On kişi de olsa ibadetlerini kendi kiliselerinde yapmak istiyorlarsa benim belediye başkanı olarak onlara o hizmeti götürmem gerekiyor.

Cemevini de ibadethane olarak kabul ettik. Eğer Alevi “Burası benim ibadethanem” diyorsa benim “Hayır, olmaz. Senin ibadethanen burasıdır” deme hakkım olmaz. Alevi kardeşlerimiz için kutsal Muharrem ayının son gününü de tatil ilan ettik.

İstanbul, Maltepe’nin Belediye Başkanı Ali Kılıç Almanya’da yetişmiş bir siyasetçi. Göçmen işçi olarak 1980’de Almanya’ya giden bir ailenin çocuğu olan Ali Kılıç ilk siyaset deneyimlerini de Alman Sosyal Demokrat Partisi (SPD) gençlik kolları bünyesinde yaşamış. Uzun yıllar gazetecilik yapmış. Almanya yıllarında çok genç yaşlarda Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu, Türk-Alman Dostluk Vakfı kurucu başkanlığı gibi önemli görevlerde hep “ilk”lere imza atmış. Şimdi de Maltepe Belediye Başkanı olarak Türkiye’de bir “ilk”i gerçekleştirerek İslamcıların yoğun aleyhte propagandasına rağmen Hıristiyan âleminin çok önemli yortusu Noel’i tatil ilan ediyor.