Son Dakika Haberler

‘Belediyemizin çalışmalarını halka anlatamıyoruz’

Ali İhsan Özdemir kongre öncesinde CHP Sarıyer örgütüyle buluştu.

‘Belediyemizin çalışmalarını halka anlatamıyoruz’
Okunma : 217 views Yorum Yap

Ali İhsan Özdemir kongre öncesinde CHP Sarıyer örgütüyle buluştu.

CHP Sarıyer İlçe Başkan Adayı Ali İhsan Özdemir, yarın yapılacak olan kongre öncesi Büyükdere’deki Bosfor Restoran’da partililerle buluştu. İki çocuk babası, eski bir CHP emekçisi olan Özdemir, partililerin alkışları arasında kürsüye çıkarak önemli mesajlar verdi.

Kendisini tanıtarak söze başlayan Özdemir, CHP örgütünden kendisi ile birlikte örgütün önemli bir kesiminin talebi olduğunu söylediği değişim için destek isteyerek konuşmasına devam etti.

Özdemir’in konuşması sırasında “Pazartesi’nden sonra Sarıyer daha çok solu konuşacak” sözleri salonu dolduran CHP’lilerden büyük alkış aldı.

“Sarıyer daha çok solu konuşacak”

Konuşmasına kendisini tanıtmakla başlayan Özdemir, “Tanıştığımız CHP’nin yerinde şuan başka bir şey var. Eskiden gençlik kolları kongreleri olurdu, belki küçük nümayişler olurdu ama şimdi birbirlerini tanımıyor hale geldiler. Kadın kolları eskisi gibi işlevsel değil. Bunlar da bizi örgüt olmaktan çıkardı. Eskiden ‘CHP Sarıyer Örgütü’ denilirdi şimdi ‘CHP İlçe Teşkilatı’ deniyor. Eskiden her hafta örgüt toplantıları yapılırdı şimdi ayda bir bile bazen yapılamıyor. Bizim asıl örgütlenme modellerimiz var. Artık CHP’de neredeyse Atatürk konuşulmuyor, soldan bahsedilmiyor, laiklik neredeyse bahsedilmiyor, Kemalistliği unutturmaya başladılar bize. Sadece Sarıyer’i konuşuyorum zannedilmesin, tüm Türkiye’de bunlar yaşanıyor” dedi.

Özdemir’den Kadın ve genç vurgusu

CHP’nin Sarıyer’de oy kaybettiğine değinen Özdemir şu ifadeleri kullandı: “Biz Sarıyer’de genel seçimlerde ikinci olduk. Genel seçimler ile yerel seçim süreçleri kuşkusuz farklıdır, ancak 28 bin fark atarak 2014’te tekrar kazandığımız belediye seçimlerinden bugün eksi 3 bin farka geldik. Bu sorunun hızla düzeltilebilir olması lazım. Gençlik kollarımız sağlıklı bir şekilde kongre yapacak, biz müdahil olmayacağız. Kadın Kolları’nda da aynı şey, broşür dağıtarak değil erklere katılarak çalışmalarını yürütecekler. Böylelikle biz yeniden örgüt olacağız ve bunu söylemekten hiç çekinmeyeceğiz. Pazartesi’den itibaren Sarıyer’de bugüne kadar olduğundan daha fazla solu konuşturmak ilk görevimiz olacak. Ben bir tek mahallemden yola çıkarak Sarıyer’i değiştiremezdim ancak 47 ön seçim delegemiz ve 12 kongre delegemizin 11’i hanımefendilerden tercih etti benim mahallem. Biz Dağevleri’nden Sarıyer’i değiştiremezdik ama mesajımızı vermeliydik ve bunu başardık.”

 “Belediyemizin çalışmalarını halka anlatamıyoruz”

Sarıyer’de çalışkan ve başarılı bir belediye başkanı olduğuna vurgu yapan Özdemir, “Sarıyer’in geneline baktığımızda belediyemizin çok güzel çalışmaları var. Çok sağlıklı ciddi yatırımlar yapılıyor. Ancak 1 Kasım seçimlerine bakıyoruz Sarıyer’in 26 mahallesinde oy olarak geri kalmışız. 28 bin oy farkından gelip geriye düşmüşüz. Sarıyer’de farkı daha da açmamız gerekirken, maalesef ikinci parti olmuşuz. Demek ki belediyemizin bu güzel çalışmalarını halka anlatamamışız. Demek ki biz o yatırımları oya çevirecek siyaseti becerememişiz. İşte bu yüzden değişim lazım. Pazartesi’den itibaren CHP Sarıyer’i eksi 3 binlik seçim sonucundan hızla alıp, tekrar 28 bin oy farkımızı daha da arttırarak birinci parti konumumuza gelmemiz gerekiyor. Biz bu partinin genel başkanını başbakan yapmaya hazırız. Tüm parti örgütünden destek istiyorum’ diye konuştu.

CHP İLÇE BAŞKANLIĞI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME MAKALEMİZ İÇİN ALTTA BULUNAN RESİME TIKLAYINIZ…

chp sarıyer

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)